Folia stretch w zastosowaniach domowych – do czego się przydaje?

folia stretch w zastosowaniach domowych do czego sie przydaje

Stretchowa folia jest elastyczna, rozciągliwa i bardzo wydajna. Choć głównie znajduje swoje zastosowanie w branży opakowaniowej i transportowej, jej właściwości równie dobrze wykorzystujemy w domu. Do czego się przydaje?

Stretch w kuchni – skuteczna ochrona

Folia stretch ma za zadanie przede wszystkim chronić przed działaniem czynników zewnętrznych. To oznacza, że zawinięte czy zapakowane w nią artykuły, nie będą poddawane działaniu zabrudzeń, wilgoci, zmian temperatury. Skuteczna ochrona sprawia, że stretchowa folia staje się przydatnym artykułem w kuchennym wnętrzu. Zamiast bowiem szukać sposobu na zabezpieczenie np. zastawy stołowej użytkowanej tylko okazjonalnie, wystarczy skorzystać z elastycznej folii.

We wspomnianym celu wykorzystujemy jeszcze jedną jej właściwość, która jest nieoceniona w branży transportowej. Otóż owijając stretchem np. kilka talerzy, udaje się je ze sobą „skleić”. Tworzy się jeden pakunek, który jest znacznie wygodniejszy w przenoszeniu oraz przechowywaniu. Tak ze sobą „sklejone” talerze są również znacznie mniej narażone na stłuczenie czy innego rodzaju uszkodzenia. Można w ten sposób zabezpieczać je przed włożeniem do kartonu, który ma zostać wyniesiony na strych lub po prostu schowany do pawlacza.

Folia stretch, którą można znaleźć pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, jest bardzo cienka i lekka. Opakowując w nią wybrane artykuły, nie trzeba martwić się o to, że będą cięższe lub nieporęczne. Ta sama cecha sprawdza się, gdy produkty mają zostać przygotowane do wysyłki, ponieważ folia nie wpływa na wyższą wagę przesyłki.

Folia stretch do artykułów spożywczych

Stretchowa folia to również produkt przeznaczony specjalnie z myślą o artykułach spożywczych. Po zrobionych zakupach produkty, które były zapakowane w nieporęczne plastikowe pudełka, można owinąć przezroczystą folią stretchową. Na wierzchu nakleić naklejkę samoprzylepną, by podpisać, co znajduje się w środku i kiedy zostało zakupione. Powinniśmy tak oznaczać mięso do przechowywania w zamrażarce. Dzięki pozbyciu się plastikowego, sztywnego opakowania, zyskuje się oszczędność na miejscu.

Ten sposób pakowania pozwala również na dopasowanie folii do kształtu artykułów spożywczych, które mają zostać zabezpieczone. A skoro mowa o ochronie, warto wiedzieć, że elastyczna folia spisuje się, gdy chcemy zachować kolor, strukturę i zapach produktów do jedzenia.

Zostajemy w temacie kuchni, bo dzięki elastyczności i rozciągliwości stretchowej folii, tej spożywczej, można liczyć na szczelnie opakowaną kanapkę lub otwarty pojemnik z sałatką, które zabieramy ze sobą w podróż. Nic się nie wyleje, a pomidor, ogórek czy sałata zastosowane w bułce, nie wyślizgną się z niej, jak to ma miejsce w przypadku stosowania innych opakowań.

Jeśli szukamy wielofunkcyjnego produktu, lekkiego, niedrogiego, wydajnego i prostego w zastosowaniu, stretchowa folia spełni nasze oczekiwania. Znajdźmy dla niej miejsce w kuchennej szufladzie.