Jak uzyskać pozwolenie na rozbiórkę?

rozbiorka budynku

Pozwolenie na rozbiórkę to najczęściej decyzja, którą można uzyskać od starosty. Jednak trzeba zadbać przedtem o odpowiednie dokumenty oraz załączone wnioski. Po załączeniu dokumentów są przeprowadzane najczęściej oględziny miejsca, które ma podlegać rozbiórce. Przykładem może być, chociażby przeprowadzenie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Oprócz tego inwestor musi zdobyć szereg pozwoleń, dzięki którym rozbiórka może dojść do skutku. Jest to długotrwały i czasochłonny proces więc lepiej uzbroić się w cierpliwość. Są jednak również przypadki, w których takiego pozwolenia mieć nie trzeba, przykładem może tutaj być rozbiórka obiektu, który nie jest uznawany za zabytek, jednak w takim przypadku trzeba uważać na to, aby rozbiórka nie pogorszyła stosunków wodnych lub sanitarnych, bo przez takie naruszenie może być nałożona kara przez organy ściągania. Co jeszcze warto wiedzieć o rozbiórce?

Rozbiórka budynku

Cały proces pozwolenia na rozbiórkę jest zależny od tego, jakiego typu prace zostaną przeprowadzone, w jakim miejscu i oczywiście jaki to będzie budynek. Jeśli jest to zwykły budynek mieszkalny, to pozwolenie na rozbiórkę nie będzie aż tak czasochłonne, jak w przypadku budynku, który jest uznawany za zabytkowy. Całą sprawę o pozwolenie można załatwić na trzy sposoby listownie, mailowo oraz podczas wizyty w urzędzie, która wydaje się najszybszym rozwiązaniem. Do wniosku o pozwolenie na rozbiórkę, najważniejsze jest, aby dołączyć zgodę właściciela obiektu, szkic usytuowania obiektu budowlanego oraz opis zakresu i sposobu prowadzenia rozbiórki. Do całej rozbiórki będzie również potrzebna wyspecjalizowana ekipa, rozbiórki w Warszawie to oferta firmy Taurus, która profesjonalnie świadczy swoje usługi.

Co jeszcze warto wiedzieć o rozbiórkach?

Podczas rozbiórki budynku kluczową rolę odgrywają roboty ziemne, dlatego należy wybierać firmy rozbiórkowe, które posiadają najlepszy i najnowszy sprzęt radzący sobie w każdych warunkach.