Sztuczne kwiaty – modne dekoracje wnętrz

storczyki

Sztuczne kwiaty to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają ręki do żywych roślin. Nie trzeba ich pielęgnować i o nie dbać, natomiast wysoka jakość tworzyw, z których są wykonane sprawia, że swoim wyglądem prawie w ogóle nie różnią się od żywych. Robią tak samo dobre wrażenie i pięknie wyglądają. Dlaczego jeszcze warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Sztuczne kwiaty – nowoczesny design

Sztuczne kwiaty we wnętrzach robią ogromne wrażenie. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, mogą dodawać barw, lekkości, a nawet sprawiać, że przestrzeń wokół będzie wydawała się bardziej nowoczesna. Gdy zdecydujemy się na nową aranżację wnętrza, sztuczne kwiaty będą stanowiły idealny sposób na metamorfozę pomieszczenia, co więcej– motywy roślinne w ostatnim czasie stały się bardzo modne.

Możemy eksperymentować z ich rozmieszczeniem, sprawdzą się zarówno jako rośliny wolnostojące przy drzwiach wejściowych, na stołach, jak i na parapetach, gdy chcemy, aby spełniały formę dekoracyjną. Możliwości jest wiele, np. możemy wykorzystać je do ozdobienia balkonu. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są sztuczne kwiaty doniczkowe. Żywe rośliny wymagają pielęgnacji, wilgotności, ale również dobrego dostępu światła, czym nie musimy martwić się, podejmując decyzje o zakupie sztucznych kwiatów. Dodatkowym atutem jest to, że dobry wygląd oraz żywe kolory zachowują przez cały rok.

Rynek bogaty jest w wiele roślin, dlatego każda osoba znajdzie kwiaty, które sprostają jej oczekiwaniom. Warto zaznaczyć, że obecne tworzywa za sprawą technologii oraz rozwoju produkcji, robione są z solidnego materiału, dlatego swoim wyglądem imitują włókna prawdziwych roślin.

Sztuczne kwiaty – na jakie się zdecydować?

Przy wyborze sztucznych kwiatów powinniśmy kierować się przede wszystkim wyglądem pomieszczenia, który chcemy, aby przyozdabiały. Warto zwrócić uwagę na wielkość rośliny, kolor oraz kształt. Coraz częściej spotyka się spersonalizowane kompozycje kwiatowe z różnych roślin. To idealne rozwiązanie, gdy chcemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wprowadzić do wnętrza dobry nastrój. Warto poradzić się specjalistów, którzy pomogą w dobraniu odpowiedniego rodzaju kwiatu. Wtedy mamy pewność, że efekt, jaki chcemy osiągnąć jest spójny, zadowalający i będzie współgrał z otoczeniem. Najczęściej do dekoracji domu wybiera się takie kwiaty jak, róże, peonie oraz storczyki. Zainteresowaniem cieszą się także kaktusy. Do najczęściej poszukiwanych sztucznych kwiatów doniczkowych należą bukszpan, dracena, eukaliptus, pelargonia oraz fuksja.