Wzmocnione tablety Panasonic

Wzmocnione tablety Panasonic

Dzięki tabletom Panasonic Toughpad FZ-M1 Value serwisanci firmy Hoover mogą lepiej planować swoją pracę i szybciej realizować zadania.

Hoover, firma zajmująca się produkcją sprzętu AGD, już od 14 lat korzysta ze wzmocnionych urządzeń Panasonic. Gdy w 2002 r. wdrażała własny system zarządzania usługami terenowymi FieldAssist, do jego obsługi wybrała notebooki Panasonic Toughbook CF-M34. W późniejszych latach korzystała z nowszych 10,1-calowych modeli Toughbook CF-19. Przez 14 lat Hoover wymienił urządzenia tylko raz.

W ostatnim czasie firma postanowiła zaktualizować swój system FieldAssist i dostosować go do najnowszej wersji systemu Windows 10. Dzięki temu mogła rozważyć wprowadzenie nowego sprzętu dla serwisantów pracujących w terenie. Okazało się bowiem, iż nowa aplikacja doskonale działa na mniejszych urządzeniach. Firma mogła więc zastąpić notebooki lżejszymi i prostszymi w obsłudze tabletami.

Zespół Hoovera przetestował szereg urządzeń i zasięgnął rady innych firm, które wdrożyły już u siebie profesjonalne tablety.

– Początkowo myśleliśmy, że wybierzemy tańsze urządzenia, ale kiedy im się przyjrzeliśmy, zrozumieliśmy, że większość z tych tabletów w terenie będzie mogła pracować około dwóch lat, nawet jeśli będą zabezpieczone dodatkową obudową – mówi David Hunt, Business Support Manager w Hoover Ltd. – Tymczasem z naszych doświadczeń ze wzmocnionymi urządzeniami Panasonic wiedzieliśmy, że z powodzeniem wytrzymają one co najmniej pięć, a nawet sześć lub siedem lat, nawet w ciężkich warunkach terenowych. Kiedy przeprowadziliśmy obliczenia całkowitego kosztu posiadania, było jasne, że tablety Panasonic są właściwym wyborem – dodaje David Hunt.

Hoover zakupił dla swoich pracowników 180 modeli Toughpad FZ-M1 Value. Używają ich oni między innymi do planowania swoich zadań w ciągu dnia. Przy użyciu aplikacji FieldAssist serwisanci wpisują na tablecie adres klienta i sprawdzają w systemie nawigacji satelitarnej najszybszą trasę. Mogą też wypełniać karty pracy, a przy użyciu aparatu fotograficznego sporządzić dokumentację zdjęciową do raportu z przeprowadzonego serwisu. W razie potrzeby tablet pozwala im też błyskawicznie zamówić potrzebne części. Dzięki połączeniu 3G / 4G lub Wi-Fi wszelkiego rodzaju informacje i raporty z terenu mogą w czasie rzeczywistym być udostępniane w systemie biurowym.

Tablety są wykorzystywane przez pracowników firmy Hoover również do bieżącej komunikacji. Zapewniają dostęp do poczty elektronicznej i do niezbędnych baz danych. W przyszłości Toughpady, za sprawą funkcji NFC, mają umożliwić serwisantom odczytywanie czipów, w które będą wyposażone urządzenia Hoover. W ten sposób można będzie dokonać szybkiej weryfikacji i diagnostyki produktu, i tym samym przyspieszyć jego naprawę.

Zaletą tabletów FZ-M1 Value i przewagą nad notebookami jest ich rozmiar i niewielka waga. Urządzenie bez problemu mieści się w kieszeni narzędziowej i jest bardziej poręczne niż notebook. Jednocześnie wyświetlacz jest wystarczająco czytelny, by umożliwiać wgląd w schematy i rysunki techniczne. Dodatkowo prosta obsługa ekranu dotykowego pozwala na przybliżanie i analizowanie potrzebnych materiałów. W efekcie tablety pozwalają serwisantom pracować szybciej i bardziej efektywnie.

Wzmocnione tablety Panasonic to rozwiązanie dla specjalistów różnych branż pracjących w terenie, którzy chcieliby zastąpić starzejące się urządzenia PDA lub notebooki. Model Toughpad FZ-M1 jest wyposażony w wydajny procesor Intel Atom, czytelny ekran dotykowy obsługujący do 10 aktywnych punktów jednocześnie i szereg portów, które klient może skonfigurować według własnych potrzeb. Oferuje też wiele opcji łączności i możliwość rozbudowania systemu Windows 10 Pro zgodnie z wymaganiami użytkownika. Ponadto urządzenia w wersji Value są skonfigurowane tak, by były bardziej przystępne cenowo.