Mikrocement – aplikacja i zastosowanie w domu

co to jest mikrobeton

Mikrocement to nowoczesny produkt, który w swoim składzie zawiera wysokiej jakości mieszankę cementu oraz żywic. Można kupić go w równych odcieniach, co pozwoli na użycie go na każdego rodzaju powierzchni. Sprawdzi się zarówno do tradycyjnego wystroju wnętrz, jak również do nowoczesnego wykończenia.

Mikrocement jest to bardzo cienka, specjalistyczna warstwa, która używana jest do wykończenia ścian, posadzek, czy też stosowana w celach ozdobnych. Produkt nazywany mikrocementem nie jest do końca określony, wiemy tylko że jest cienki (2-3 mm)- mikro, oraz że jest podobny do cementu. W porównaniu do znanego powszechnie cementu, mikrocement schnie szybciej oraz można położyć go dużo cieńszą warstwę.

Produkt ten sprawdzi się zarówno w domu, jak również w biurze o średniej powierzchni. Upraszczając, mikrocement będzie dobrym wyborem w miejscach, gdzie nie mamy za dużo przestrzeni i np. nie chcemy dokładać do ściany kolejnej warstwy. Produkt nie pyli się tak jak w przypadku cementu. Możemy użyć go więc, gdy chcemy by nasze wnętrze miało wygląd “gołych, betonowych” ścian. Dodatkowo mikrocement jest elastyczny, także nie powinniśmy mieć problemu z nakładaniem go na różne powierzchnie, zaczynając od schodów, podłogi, kończąc na ścianach i suficie. Używany jest w szczególności do pomieszczeń zamkniętych, mimo że jest odporny na promieniowanie UV i nie żółknie pod ich wpływem. Beton posadzkowy sprawdź ofertę.

Aplikacja mikrobetonu – istotne kroki

Podczas aplikowania produktu na dany materiał nakładamy cienką warstwę, ponieważ mikrocement sprawdzi się na istniejącej już powierzchni takiej jak płytki, drewno. Możemy umieszczać go nawet na meblach. Wilgoć również nie jest przeszkodą dla tego produkty. Możemy bez żadnych skazań używać go w pomieszczeniach typu kuchnia czy łazienka, a nawet na pomieszczenia gdzie występuje basen. Mikrocement schnie dużo szybciej w porównaniu z innymi materiałami. Po 24 godzinach od położenia można chodzić po nim. Pełną twardość i odporność na uszkodzenia osiąga po 7 dniach od dnia nałożenia. Coraz częściej mikrocement stosowany jest do posadzek. Jest bardzo funkcjonalny, ponieważ łatwo się czyści i zachowuje swój oryginalny wygląd na  długi czas. Dzięki cienkiej warstwie kładzionego mikrocementu zda egzamin na ogrzewaniu podłogowym. Możliwość kreowania odpowiedniej struktury podłogi, poprzez zacieranie to ogromny plus tego produktu. Kolejnym zastosowaniem jest położenie mikrocementu na schody. Poprzez to tworzony jest oryginalny wygląd. Świetnie sprawdzają się zarówno w domu jak i w biurze.

Kładąc mikrocement na ścianę uzyskujemy całkowite uszczelnienie powierzchni. Można stosować go bezpośrednio na płytki ceramiczne. Zyskujemy w ten sposób czas i pieniądze. Nie jesteś zwolennikiem stosowania w łazience płytek i glazury? Nie musisz. Mikrocement zastąpi tradycyjne płytki. Sprawdzi się również w tak wymagającym miejscu łazienki jak kabina prysznicowa, zlew, jak również wannę. W takich miejscach musimy pamiętać, by zastosować mikrobeton odporny w 100% na wilgoć. Daje nam to gwarancje większej wytrzymałości położonej struktury. Posadzki betonowe.