5 powodów, dla których warto wezwać dobrego ślusarza

uslugi slusarskie

Na samym szczycie listy powodów, dla których należy wezwać ślusarza, znajduje się utrata kluczy do domu lub firmy. W takich sytuacjach zazwyczaj nie ma innej możliwości niż wezwanie profesjonalnego ślusarza, który pomoże Państwu uzyskać dostęp do domu i przywróci klucze do zamka.

Kradzież kluczy

Niezależnie od tego, czy zgubiłeś klucze, czy ktoś je ukradł, istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś może ich użyć, aby uzyskać dostęp do Twojej nieruchomości. W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z profesjonalnym ślusarzem. Ślusarz ponownie założy klucze lub wymieni zamki, a następnie dorobi nowe klucze.

Wprowadzka do nowego lokum – zmiana zamków

Niektórzy ludzie zakładają, że kiedy wprowadzają się do nowo wybudowanego domu, nie muszą się martwić o kwestie bezpieczeństwa. Ale jeśli właśnie się wprowadziłeś, nie masz pojęcia, jak wiele osób ma kopie Twoich kluczy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że budowniczy posiada już klucz główny, którego użył, aby uzyskać dostęp do Twojego domu podczas budowy. Oprócz budowniczego, hydraulicy, elektrycy, wykończeniowcy i fachowcy również mieli dostęp do Twojego domu w pewnym momencie podczas budowy, co oznacza, że oni również mogą mieć kopię Twoich kluczy.

Po zakończeniu budowy warto zadbać o wymianę wszystkich zewnętrznych zamków. W takim przypadku warto skorzystać z chociażby takich usług jak pogotowie ślusarskie w Warszawie.

Złamany klucz

Ze względu na zmęczenie materiału i regularne użytkowanie, klucze w końcu ulegną zużyciu. Jeśli klucz złamie się wewnątrz zamka, jego wyjęcie może być bardzo trudne.

Firmy zajmujące się naprawą i awaryjnym otwieraniem drzwi mogą pomóc w uzyskaniu dostępu do lokalu. 

Przypadkowe zatrzaśnięcie drzwi

Jednym z najczęstszych powodów, dla których potrzebujesz ślusarza, jest sytuacja, w której przypadkowo zatrzaśnięto drzwi.  Po zatrzaśnięciu drzwi w domu może się okazać, że nie ma innego wyjścia, jak tylko wezwać dobry serwis zamków.