Akcesoria do chodzenia – jakie z nich wybrać? Wybieramy TOP 4

akcesoria biegacza

Chodzenie to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych, a także najczęściej wybieranych form aktywności fizycznej – któż za nią nie przepada? Spacer rekreacyjny, marsz, marszobieg… Bez względu na to, którą z form postanowimy wybrać, wymaga to odpowiedniego przygotowania. Pomocne mogą okazać się także różnego rodzaju gadżety, które znacznie ułatwią dłuższą wycieczkę pieszą.

Wygoda przede wszystkim – wkładki do butów

Podobnie jak w przypadku każdej innej formy aktywności fizycznej, poświęcanie znacznej ilości czasu na chodzenie może wywoływać niepożądane, niezbyt przyjemne dla człowieka dolegliwości. Mowa tutaj między innymi o bólach stóp, które zawsze są najbardziej nadwyrężone. Warto zatem zadbać, aby nasze buty były dobrze dopasowane i wygodne – można umieścić w nich dodatkową wkładkę do butów przeznaczoną do chodzenia na długich trasach. Nie tylko zwiększy ona komfort, ale również ograniczy uczucie wilgotności.

Monitorowanie codziennej aktywności

Wśród produktów zaklasyfikowanych jako akcesoria do chodzenia, przydatne mogą okazać się smartbandy i smartwatche, czyli opaski i zegarki, których podstawowym celem jest monitorowanie codziennej aktywności. Dostępne są one w wielu sklepach sportowych, m.in. takich jak Decathlon. Są one przydatne nie tylko w pomiarze podstawowych parametrów (takich jak czas, puls, dystans, itp.), ale także w przeprowadzaniu analizy ogólnego stanu zdrowia użytkownika. Co więcej, dzięki możliwości połączenia ze smartfonem, niektóre smartwatche posiadają także opcję odtwarzania muzyki oraz przeprowadzania rozmów telefonicznych. Tego typu gadżety są przydatne, ponieważ mogą towarzyszyć praktycznie podczas każdej aktywności fizycznej.

Pomiar kroków

Kolejny przydatny podczas chodzenia na płaskim terenie gadżet stanowi krokomierz. Jak wskazuje samo nazewnictwo, jest on pomocny w przypadku chęci pomiaru ilości wykonywanych kroków oraz poznania pokonywanego dystansu. Gadżet podaje także ilość spalonych kalorii, co z pewnością okaże się przydatne dla osób dbających o zachowanie prawidłowej wagi. Ze względu na fakt, że swoim wyglądem przypomina zegarek, jest wygodny i można zabrać go w dowolne miejsce. Gadżet ten w szczególności polecany jest osobom, których zaleceniem lekarskim jest wykonywanie konkretnej ilości kroków w ciągu dnia.

Kontrola wagi

Ostatni przedmiot mogący ułatwić śledzenie postępów wynikających z codziennej aktywności może stanowić elektroniczna waga sportowa. Pozwala ona bowiem nie tylko na samo kontrolowanie masy ciała (nie poprzez wyświetlane kilogramy), ale przede wszystkim jego składu, zmiany masy kości oraz zawartości wody w organizmie. Z jej pomocą można kontrolować także wskaźnik BMI. Nie zajmuje dużo miejsca, jest bardzo funkcjonalna i łatwa w użyciu – w szczególności dlatego, że sama włącza i wyłącza się. Posiadając wagę sportową można śledzić zarówno postępy, jak i wyznaczać nowe cele.

Pomimo że chodzenie jest raczej najprostszą ze wszystkich możliwych aktywności fizycznych, warto dobrze się do niego przygotować. Szczególnie, gdy wybieramy się na dłuższą wycieczkę pieszą.