Biżuteria damska a dekolt – co należy wiedzieć?

wykorzystanie bizuterii na dekolcie

Wybór biżuterii damskiej jest bardziej skomplikowany niż się wydaje. Dodatki mają nie tylko się nam podobać, ale też pasować do naszych stylizacji. Mało kto zastanawia się jak dobrać biżuterię do dekoltu, a jest to bardzo ważne, jeśli chcemy wyglądać atrakcyjnie.

Kiedy nosimy golf

Jeżeli zakładamy sweter lub sukienkę z golfem możemy mieć wrażenie, że nasza szyja staje się optycznie krótsza. Jesteśmy w stanie uniknąć tego niekorzystnego efektu dzięki naszyjnikowi. Do golfów pasują naszyjniki dość długie z dużymi, wyrazistymi zawieszkami. Kobiety, które nie lubią takich naszyjników mogą zdecydować się na duże korale.

Codzienny dekolt w łódkę

Wiele kobiet na co dzień preferuje ubrania posiadające dekolt w łódkę. Naszyjnik, który będzie pasował do tego typu dekoltu może być bardzo krótki (zapinany tuż pod samą szyją). Świetnie sprawdzą się tu między innymi bardzo modne naszyjniki typu celebrytka. Dobrym wyborem będą także naszyjniki na materiałowych lub skórzanych paskach z drobnymi zawieszkami.

Równie dobrze możemy zdecydować się na naszyjnik dłuższy (taki jak w przypadku golfów). Może być to zawieszka na długim sznurku lub łańcuszku, ewentualnie stylowe korale.

Jaki naszyjnik wybrać, gdy mamy dekolt w litrę V

Dekolty w literę V cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które chcą optycznie wyszczuplić swoją szyję. Eksperci zalecają, żeby do tego typu dekoltów wybierać naszyjniki o trójkątnym kształcie. W zależności od naszych upodobań naszyjnik może być krótki lub też nieco dłuższy.

Naszyjniki, które sprawdzą się przy kwadratowych dekoltach

Kwadratowe dekolty nie są zbyt popularne i nie każdemu pasują, jednak w przypadku niektórych kobiet okazują się strzałem w dziesiątkę. Wybór biżuterii do kwadratowego dekoltu nie jest łatwy. Zdaniem ekspertów naszyjnik nie może być dłuższy niż wcięcie dekoltu. Warto zastanowić się nad zakupem biżuterii wyrazistej, o geometrycznym kształcie. Może mieć on formę efektownej zawieszki na cienkim łańcuszku.

Jaką biżuterię założyć, kiedy nasz dekolt ma asymetryczny kształt?

Jeżeli decydujemy się na założenie sukienki lub bluzki posiadającej asymetryczny dekolt, pamiętajmy, że biżuteria, którą do niej zakładamy również powinna zawierać elementy asymetrii. Tylko wówczas uda się nam osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Naszyjnik może być dłuższy on dekoltu. Świetnie sprawdzą się naszyjniki, które z jednej strony mają prosty łańcuszek lub sznurek, z drugiej natomiast efektowne, wyraziste ozdoby.

Jaki naszyjnik pasuje do rozpiętej koszuli?

Kobiety, które lubią nosić koszule powinny poszukać naszyjników typu krawatka. Są to zazwyczaj łańcuszki oplatające szyję, zakończone dłuższym wiszącym łańcuszkiem (lub kilkoma łańcuszkami; mogą być zakończone ozdobami), które wchodzą w dekolt. Dopuszczalne są naszyjniki typu krawatka, które wchodzą pod bluzkę i nie są widoczne w całości.

W przypadku gdy nosimy koszulę zapiętą pod szyją (bo tego wymaga dress code w naszym biurze) być może lepiej jest zrezygnować z naszyjnika, a postawić na kolczyki i elegancją bransoletkę.