Chryzantema sztuczna – w jakich kompozycjach się sprawdzi?

chryzantemy

Chryzantema sztuczna posiada sporą wagę w polskiej kulturze. Jakie kompozycje z nią w roli głównej są uważane za najlepsze?

Chryzantema sztuczna – dlaczego jest tak częstym i popularnym wyborem?

W wielu kulturach zmarłych wspomina się na różne sposoby. W Polsce jest to najczęściej czas zadumy i oddawania czci przodkom w raczej poważny sposób. Nic więc dziwnego, iż na przestrzeni wieków w naszym kraju wykształciła się ogromna symbolika niektórych elementów, które są związane ze wspominaniem zmarłych. Chodzi tutaj nawet o kwiaty, które bardzo często są centralnym punktem wiązanek czy kompozycji kwiatowych na groby. W wielu przypadkach ich centralnym punktem jest chryzantema sztuczna. Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego tam właściwie mowa tutaj o sztucznych kwiatach? Cóż, najważniejszą kwestią bez cienia wątpliwości jest tutaj trwałość takich produktów. Żywe chryzantemy już po kilku dniach umrą i nie będą prezentować się najlepiej. Sztuczne kwiaty zaś mogą wyglądać świeżo tygodniami, a nawet miesiącami. To właśnie dlatego w takich bukietach, które mają znaczenie symboliczne, obecnie najczęściej nie wykorzystuje się prawdziwych kwiatów.

Idealne kompozycje kwiatowe z chryzantemą sztuczną

By stworzyć dobry bukiet sztucznych kwiatów, który będzie odpowiednią wiązanką na grób, nie potrzeba wielkiego poświęcenia – bardzo często kwiaciarnia jest w stanie przygotować dobrą kompozycję za nas lub zaproponować odpowiednie gatunki, dzięki którym taka wiązanka będzie po prostu wyglądać dobrze. Z czym jednak najlepiej łączy się chryzantema sztuczna? Bardzo często idealnym połączeniem będą… inne chryzantemy, na przykład w innych wariantach kolorystycznych. Możemy jednak spotkać się na przykład z łączeniem tych kwiatów z asterami.

Jak najlepiej zaopatrzyć się w chryzantemy sztuczne?

Chryzantemy sztuczne bez problemu znajdziemy w dobrych kwiaciarniach. Ich pracownicy bez problemu pomogą nam z ich wyborem, a także ze skomponowaniem idealnego bukietu.