Co zrobić, by codzienna kawa stała się przyjemnością?

filizanki

Mocna, gorąca i obłędnie pachnąca kawa potrafi szybko postawić na nogi i ułatwić start dnia po trudnej, pracowitej nocy. Wypijanie kawy nie musi jednak kojarzyć się z przetrwaniem, ale może stać się też pięknym rytuałem i prawdziwą przyjemnością. O tym, jak stworzyć własny rytuał oraz co wspólnego z uatrakcyjnianiem tej czynności ma zestaw filiżanek, przeczytasz w kolejnych częściach tekstu.

Stwórz prywatny rytuał picia kawy

Mimo że wypijanie kawy potrafi zbliżyć do siebie osoby siedzące przy jednym stole, to wielu z nas w ciągu dnia wypija ją w pojedynkę. Takie wypijanie kawy bez towarzystwa może stać się jednak wspaniałym rytuałem, a w szczególności jeśli po wykonaniu obowiązków możemy wygospodarować kwadrans dla samych siebie. Od czego zacząć tworzenie rytuału? Nie ma tu miejsca na zasady, których należy przestrzegać. Żeby rytuał był po prostu Twój i dawał Ci wiele radości, możemy podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami i zachęcić, żebyś postarał się dostosować je do swoich preferencji i możliwości.

Możesz zatem zacząć od zbudowania odpowiedniego dla tej czynności tła. Postaraj się więc znaleźć w domu czy mieszkaniu takie miejsce, które jest dla Ciebie wygodne, pozwala Ci się odprężyć, a zarazem na kilka chwil skryć przed rzeczywistością. Może być to zarówno kącik w salonie, jak i ukochane miejsce przy stole w kuchni. Gdy już je wybierzesz, zastanów się, co możesz ewentualnie w nim zmienić, żeby stworzyć jeszcze przyjemniejszy klimat. Nasze propozycje? Do kącika w salonie możesz przysunąć wygodny fotel i narzucić na niego ciepły i miękki koc. Z kolei na kuchennym stole możesz postawić wazon ze świeżymi kwiatami albo świece o kojącym i niesamowicie przyjemnym zapachu.

Mała zmiana, która podkreśli uroczysty charakter

Kolejny krok to przygotowanie kawy, czyli głównego elementu rytuału. Jeśli lubisz poznawać nowe smaki i aromaty, za każdym razem możesz przyrządzać dla siebie inną kawę. A jeśli w Twoim domu wypija się tę jedną kawę od wielu lat, po prostu pozostań jej wierny. Przygotuj ją w ulubiony i sprawdzony sposób, a następnie podaj nie w dużym kubku, którego używasz na co dzień, lecz w eleganckiej filiżance z zestawu. Ta, wydawać by się mogło, niewielka zmiana, sprawi, że wypijanie kawy stanie się wręcz uroczystym doświadczeniem, pozwoli Ci się zatrzymać i poczuć, że zrobiłeś coś wyjątkowego dla samego siebie.

A jeśli nie masz jeszcze filiżanek do cappuccino lub innej, swojej ulubionej kawy, możesz wspomnieć o nich bliskim przy okazji nadchodzących urodzin. Otrzymując zestaw w ramach podarunku od kogoś ważnego, za każdym razem, gdy będziesz sięgać po wybraną filiżankę, przypomnisz sobie o tej osobie i poprawisz sobie nastrój. I nawet jeśli między Wami są setki kilometrów, w trakcie prywatnego rytuału wypijania kawy będziesz mógł czuć obecność oraz bliskość tej zajmującej ważne miejsce w Twoim życiu osoby.