Czym jest fotowoltaika?

fotowoltaika

Fotowoltaika działa na bazie efektu fotoelektrycznego. Mowa tutaj dokładnie o promieniach słonecznych, jakie padają na panele, które są zdolne do wytworzenia energii elektrycznej. Systemy fotowoltaiczne wykorzystywane są nie tylko przez osoby prywatne, ale także przedsiębiorstwa i różnego rodzaju instytucje.

Fotowoltaika – co należy o niej wiedzieć?

Fotowoltaika w Gorzowie Wielkopolskim jest w stanie za pomocą paneli wytworzyć prąd stały. W następnej kolejności jest on zamieniany na prąd zmienny. On to trafia do gniazdek elektrycznych, zapewniając energię do zasilania różnego rodzaju urządzeń, znajdujących się na terenie danego budynku.

Zakład Usług Elektrycznych-Automatyki jest firmą, która zapewnia projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych. To właśnie dzięki nim będzie można dowiedzieć się, gdzie panele mają zostać zamontowane – na dachach budynków lub na gruncie od strony południowej. Fotowoltaika nazywana jest pospolicie mini-elektrownią, która jest w stanie zapewnić dopływ darmowego prądu do budynków.

Fotowoltaika – czy można obniżyć jej cenę?

Zakład Usług Elektrycznych-Automatyki jest firmą, która jest w stanie podać wstępną wycenę związaną z założeniem takich instalacji. Tak, to co się zobaczy, może na pierwszy rzut oka budzić przerażenie. Jeżeli jednak inwestor podejdzie do tego w odpowiedni sposób stwierdzi, że tak naprawdę ma do czynienia z kosztami, które w długoterminowym aspekcie okażą się opłacalne. Chodzi tu m.in. o niższe rachunki za prąd.

Fotowoltaika w Gorzowie Wielkopolskim na chwilę obecną na pewno nie będzie miała obniżonej ceny. Jednak, można się postarać o jej dofinansowanie. Środki pochodzą z Unii Europejskiej, która dąży do tego, aby wspierać ekologiczne rozwiązania. Do nich to właśnie zalicza się fotowoltaikę. Jeżeli ktoś uzyska takie dofinansowanie, to może być pewnym tego, że już po siedmiu latach cały poniesiony nakład finansowy mu się zwróci. Sama żywotność paneli oceniania jest na ok. 25-30 lat.