Czym jest West Coast Swing?

0
kursy

Taniec jest dla wielu osób wyjątkową formą terapii, chcąc uciec od codziennych trosk i problemów, warto zapisać się na zajęcia. W dzisiejszych czasach kursy odbywają się w niemal każdym mieście w Polsce, wystarczy tylko znaleźć w sobie wystarczające pokłady odwagi i zrobić pierwszy krok w kierunku zmiany swojego życia. Taniec pozwala na wyrażanie swoich uczuć, z czasem może stać się uzależnieniem i najlepszym sposobem na zażywanie odpowiedniej dawki ruchu.

WCS w Krakowie

Partnerzy w każdym tańcu powinni czuć wszystkie towarzyszące im emocje, w ten sposób między dwojgiem ludzi tworzy się pewnego rodzaju więź. Budowanie relacji jest podstawą nauki West Coast Swing, w którym odpowiedzialność spoczywa na obojgu partnerów, nie tylko na jednym. Dlatego przyjmuje się właśnie, że WCS w Krakowie to rodzaj dialogu między partnerem i partnerką, którego podstawą są powtarzalne kroki – to tak naprawdę nic skomplikowanego. Za resztę odpowiada już pełna improwizacja, do której kluczem jest muzyka. Jeżeli chodzi o najważniejsze aspekty to należy wspomnieć o konieczności zachowania czujności przez partnerów tanecznych i kierowanie odpowiedzi na kolejne zachowania taneczne.

21 11 391

WCS w Krakowie można zatańczyć właściwie do powszechnie znanych utworów muzycznych. Osoby rozpoczynające kurs najbardziej cenią w tym rodzaju tańca naturalność i elegancję. Sprawia to, że idealnie sprawdzi się na wszelkie imprezy okolicznościowe, na przykład wesela, gdzie swoboda jest bardzo mile widziana. Taniec jest użytkowy, nauka podstaw jest najlepszym wstępem do ćwiczenia pozostałych stylów tanecznych.

Dlaczego warto nauczyć się West Coast Swinga?

Sama nazwa WCS w Krakowie może niewiele sugerować, nie każdemu może być znana, tymczasem styl rozprzestrzenił się poza granice Stanów Zjednoczonych. W Polsce odbywają się regularne kursy tego tańca, warto zapoznać się ponadto z przebiegiem międzynarodowych festiwali w tej dziedzinie. WCS w Krakowie wybiera się coraz częściej, co wynika z wielu zalet takiego stanu rzeczy. Pierwszą i główną zaletą jest oczywiście uniwersalność, ponieważ kroki z powodzeniem można dostosować do większej części utworów polskich i zagranicznych. West Coast Swing ma w swoich korzeniach jazz, swing, blues – jest to dość szeroki repertuar gatunkowy. Ile razy zdarzyło się, że brak tańca na imprezie uzasadniało się nieodpowiednią piosenką?

Dzięki WCS ta wymówka traci całkowicie rację bytu. Kolejnym plusem tego rodzaju tańca jest fakt prowadzenia przez obojga partnerów – po równo – dlatego z powodzeniem można zatańczyć go z nieznajomą osobą. Wszystkie figury zawsze będą wyglądały jak skrupulatnie ułożona choreografia, ponieważ możliwości interpretacji jest całe mnóstwo. WCS w Krakowie jest dedykowany każdemu, kto ma ochotę jego wypróbowania. Nie istnieją żadne przeciwwskazania zdrowotne, ani wiekowe, jedynie te związane z brakiem chęci. W stylu West Coast Swing obowiązuje wyłącznie pięć figur, ilość kombinacji i wariacji jest natomiast niezliczona, często spontaniczna, wymyślana podczas tańca.