Czym się kierować przy wyborze dewelopera?

0
Wybór dewelopera

Zakup własnego mieszkania z rynku pierwotnego dla wielu oznacza bardzo poważną decyzję, często najważniejszą w życiu. Trzeba więc dobrze się przygotować do niej pod każdym względem. Jednym z czynników, który należy wziąć pod uwagę jest wybór dewelopera, który będzie odpowiedzialny za powstanie naszego własnego M. To w dużej mierze stanowi gwarancję udanego zakupu i podjęcia dobrego wyboru. Jak jednak mieć taką pewność? Co trzeba brać pod uwagę wybierając dewelopera? Podpowiadamy.

Pierwszy krok na drodze naszej zakupowej inwestycji to wypatrzenie takiej, która spełni nasze oczekiwania. Postarajmy się mieć je dokładnie sprecyzowane. To znacznie ułatwi cały proces zakupu własnej nieruchomości. Teraz warto zadać sobie pytanie, kto ją wybuduje, a może już wybudował. Mowa o deweloperze, którego trzeba dokładnie sprawdzić. Jak przekonać się więc, że dany deweloper jest wiarygodny i zasługuje na nasze uznanie?

Gdzie szukać informacji o deweloperze

Deweloper może być przez nas sprawdzony poprzez to, jakie inwestycje zdążył już zrealizować. Sprawdźmy historię jego obecności na rynku. Sprawdźmy, czy nie było z nimi żadnych problemów, czy wszyscy klienci byli zadowoleni z jakości odbieranych mieszkań, a jeśli nie wszyscy, to dlaczego właśnie tak się stało. Może znajomi mają jakieś doświadczenia z danym deweloperem – nie ma nic lepszego niż poczta pantoflowa. Zawsze warto także poczytać opinie w internecie.

Informacji szukaj w biurze sprzedaży

Informacji o firmie, która zbuduje lub już zbudowała nasz przyszły dom można szukać także w biurze sprzedaży. Tam właśnie doradca porozmawia z nami. Powinien nam przekazać szczegółowe informacje dotyczące osiedla na którym powstanie lub powstał budynek, a także mieszkań no i oczywiście dewelopera. Powinniśmy uzyskać odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Zobacz także: https://www.world360.pl/co-to-znaczy-ze-mieszkanie-jest-w-stanie-deweloperskim/

Dobry deweloper także pomaga swoim klientom w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Może przedstawić na przykład listę banków z którymi współpracuje. Niektórzy deweloperzy pośredniczą także w kontakcie z doradcą kredytowym. Możliwości wsparcia klienta jest sporo. Pytanie, ilu deweloperów decyduje się na taką formę pomocy.

Wybór dewelopera nie musi oznaczać drogi przez mękę. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, aby na ostatniej prostej zdecydować się na taką firmę, która po pierwsze będzie rzetelna, po drugie zapewni nam bezpieczeństwo inwestycji, a po trzecie spełni nasze oczekiwania odnośnie do wymagań związanych z przyszłym domem czy mieszkaniem.