Data urodzenia a znak zodiaku. Na jaki miesiąc przypada dany znak zodiaku?

znak zodiaku

Znaków zodiaku jest tyle samo ile miesięcy w roku – 12. Każdy z nas potrafi wskazać swój znak zodiaku, jednak daty pozostałych znaków często pozostają dla nas zagadką. Każdy znak zodiaku obejmuje mniej więcej 30 dni, jednak zazwyczaj przypadają one na przełom dwóch miesięcy. To w jakim miesiącu przypada jaki znak zodiaku zależy od ruchu Ziemi i położenia Słońca na niebie. Możemy wyróżnić następujące znaki zodiaku, wraz z datami, które one obejmują:

 • Baran  – obejmuje daty od 21 marca do 19 kwietnia. Jest pierwszym znakiem zodiaku w kolejności, ponieważ występuje w czasie równonocy wiosennej.
 • Byk – to daty od 20 kwietnia do 20 maja
 • Bliźnięta – 21 maja do 20 czerwca
 • Rak – obejmuje daty od 21 czerwca do 22 lipca
 • Lew – daty od 23 lipca do 22 sierpnia
 • Panna – 23 sierpnia – 22 września
 • Waga – są to daty od 23 września do 22 października
 • Skorpion – daty od 23 października do 21 listopada
 • Strzelec – obejmuje daty od 22 listopada do 21 grudnia
 • Koziorożec – daty od 22 grudnia do 19 stycznia
 • Wodnik – 20 stycznia do 18 lutego
 • Ryby – od 19 lutego do 20 marca

Jaki jest najrzadszy znak zodiaku na świecie?

To, które znaki występują częściej, a które rzadziej, jest ściśle związane z ilością urodzeń w danym miesiącu na świecie. Trzy znaki zodiaku, które występują najrzadziej  to Strzelec, Wodnik i Baran. Oznacza to, że w miesiącach od listopada do marca urodzeń było najmniej.

Strzelec, to znak, który zajmuje trzecie miejsce na podium najrzadszych znaków zodiaku. Osoby urodzone pomiędzy 23 listopada, a 21 grudnia z natury są bardzo charyzmatyczne. Lubią, kiedy wokół nich dużo się dzieje, szczęście im sprzyja, są optymistycznie nastawione do życia i ciągle otaczają się przyjaciółmi.

Drugi w kolejności jest Wodnik. Wodnik to znak, który obejmuje daty od 21 stycznia do 18 lutego. Osoby urodzone w tym czasie są niezwykle otwarte i lubią zawierać nowe znajomości Inspiruje je świat, ludzie i przyroda. Ważny jest dla nich nieustanny rozwój, dlatego ciągle szukają nowych wyzwań i wrażeń.

Najrzadziej występującym znakiem zodiaku spośród wszystkich pozostałych jest Baran. Osoby urodzone na przełomie marca i kwietnia (od 21 marca do 19 kwietnia) są wyjątkowe pod tym względem. Cechuje je niesamowita lojalność i szczerość w stosunku do ludzi, na których im zależy. Są silne, niezależne, odważne, pewne siebie i  nie straszne im żadne trudności. Wszystko układa się po ich myśli, a dzięki swojej przebojowości skupiają wokół siebie rzesze fanów.

Jaki jest najsłabszy znak zodiaku?

Znaki silne przeplatają się w horoskopie ze znakami słabymi. Słabe znaki to te, które są dość niewyraźne, ciężkie do określenie, ze względu na swoje cechy. Zaliczamy do nich między innymi znaki takie jak Byk, Rak, Panna, Waga czy Strzelec. Najsłabszym w całym horoskopie jest jednak Wodnik, którego bardzo ciężko jest odróżnić od pozostałych znaków. Ze względu na swoją zmienność i różnorodność Wodniki bardzo ciężko jest trafnie skategoryzować na podstawie samych cech charakteru.