Dlaczego dorosłym trudniej jest się nauczyć pływać? 

nauka plywania

Nie ulega wątpliwości, że pływanie to same korzyści – zarówno dla naszego zdrowia, jak i wyglądu oraz samopoczucia. Regularne korzystanie z basenu wysmukla sylwetkę, poprawia naszą kondycję, nastrój i ogólne samopoczucie. Ze względu na liczne korzyści, jakie przynosi pływanie, wielu rodziców decyduje się zapisać na lekcje pływania swoje dzieci. Czy dorosły też może nauczyć się pływać? Dlaczego im wcześniej rozpoczniemy naukę pływania, tym lepiej? Odpowiadamy!

Czy dorośli mogą nauczyć się pływać?

Opanowanie umiejętności pływania niewątpliwie przynosi same korzyści. Uczęszczając regularnie na pływalnię możemy nie tylko realizować się w nowej pasji, ale też poprawić swoją wytrzymałość i sprawność fizyczną. Ale nie tylko! Regularne pływanie wyszczupla i wysmukla sylwetkę, dlatego warto korzystać z basenu, jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrej formy. Opanowanie umiejętności pływania umożliwia nam niczym nieskrępowany i nieograniczony dostęp do rozmaitych wodnych atrakcji – bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Zajęcia w basenie oferowane przez szkoły pływania, takie jak na przykład Akademia Pływania Marlin, to rozwiązanie doskonałe dla osób w każdym wieku – począwszy od niemowląt, przez dzieci i młodzież, po dorosłych.

Co motywuje dorosłych do rozpoczęcia nauki pływania?

O ile dzieci uczęszczają na basen zwykle po to, by rozwijać pasję, o tyle dorosłe osoby decydują się na rozpoczęcie nauki pływania także z wielu innych powodów. Najczęstszą motywacją dla dorosłych są zalecenia specjalistów związane z problemami ze zdrowiem (bóle kręgosłupa, bóle stawów), chęć wymodelowania sylwetki, chęć zdobycia nowych umiejętności oraz chęć poprawy kondycji i wydolności organizmu.

Z czego mogą wynikać problemy w nauce pływania dorosłych?

Umiejętność pływania można opanować praktycznie w każdym wieku. Faktem jest jednak, że im wcześniej rozpoczniemy naukę, tym lepiej. Osobie dorosłej nauka pływania może nie przychodzić tak łatwo, jak w przypadku dzieci. Powodem może być lęk przed wodą, słabsza ruchomość w stawach skokowych, słabsza kondycja związana np. z siedzącym trybem życia czy kontuzje wynikające z uprawianych wcześniej aktywności. Z pomocą doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów pływania, możemy jednak z powodzeniem pokonać wszelkie trudności i nabyć nowej, cennej umiejętności!