Dobry krem nawilżający – czyli jaki?

0
pielegnacja twarzy

Świetlista i promienna cera to najlepsza wizytówka, jaką możemy sobie zafundować. Utrzymanie jej w optymalnej kondycji wymaga jednak kompleksowego działania. Podstawą codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest dobry krem nawilżający, który powinien być skrojony na miarę jej konkretnych potrzeb. Dlaczego jego regularne stosowanie jest tak ważne i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Krem nawilżający i jego działanie

Krem nawilżający to absolutny niezbędnik w kobiecej kosmetyczce. Odpowiednie nawodnienie skóry to warunek konieczny jaki należy spełnić, aby cieszyć się jej zdrowym i młodzieńczym wyglądem jak najdłużej. Podstawowym zadaniem kremu o właściwościach nawilżających jest ochrona skóry przed utratą wilgoci. Jest to możliwe dzięki obecności składników aktywnych wiążących cząsteczki wody. Ponadto odgrywa on jedną z kluczowych ról w regeneracji płaszcza hydrolipidowego cery, który chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak m.in. promieniowanie UV czy zanieczyszczenia powietrza.

Krem nawilżający do twarzy – jakie składniki powinien zawierać?

Na rynku możemy znaleźć produkty o zróżnicowanym składzie, dlatego postawienie na odpowiedni krem nawilżający nie zawsze okazuje się prostym zadaniem. Warto jednak szukać w nim substancji, które pozwalają zachować równowagę między humektantami a emolientami. Humektanty okazują się niezbędne w procesie wiązania wody w komórkach skóry, natomiast emolienty odpowiadają za stworzenie warstwy ochronnej przed utratą wilgoci. Jednym z najbardziej pożądanych składników aktywnych w kremach nawilżających do twarzy jest kwas hialuronowy, który wyróżnia się silnym działaniem nawilżającym. Będzie odpowiedni zarówno do suchej, jak i mieszanej lub tłustej cery.

Krem nawilżający – dobra baza pod makijaż

Wiele kobiet szuka skutecznych sposobów na przedłużenie trwałości makijażu. Na drogeryjnych półkach nie brakuje dedykowanych baz, jednak należy uważać na ich skład. Niektóre z nich zawierają silikony i inne substancje syntetyczne, które mogą prowadzić do zapychania porów i pojawiania się niedoskonałości na skórze. Na co dzień warto zainwestować w dobry krem nawilżający, który z powodzeniem będzie nie tylko przedłużał świeżość podkładu, ale także kompleksowo pielęgnował cerę. Podczas porannej toalety stosuj również lekki krem pod oczy, który zabezpieczy delikatną skórę w tych okolicach i ochroni ją przed odwodnieniem. Krem nawilżający na dzień nie powinien jednak mieć zbyt bogatej konsystencji – w połączeniu z podkładem może się zważyć i przyprawiać o dyskomfort.