Dostawa kwiatów – jak właściwie wygląda?

Jak wygląda dostawa kwiatów?

Wydawać by się mogło, iż transport kwiatów nie jest taki trudny. Jest to myślenie bardzo złudne, ponieważ transport wymaga wiele trudu od dostawcy, by trafiły w ręce klienta w nieskazitelnym stanie. Taką dostawę zapewnia poczta florystyczna z Łodzi (https://lodz.telekwiaciarnia.pl), oferująca wysoką jakość swych usług. Organizacja stałego transportu wymaga działań, zgodnych z standardami dotyczącymi właściwego przewozu kwiatów. Osoby zainteresowane tego typu działalnością powinny pochylić się nieco głębiej w tą tematykę.

Dostawa kwiatówOdpowiedni przewóz roślin

Profesjonalne firmy, oferujące dostawę kwiatów wprost pod wskazany adres takie jak np. https://lodz.telekwiaciarnia.pl posiadają odpowiednie wyposażenie, które jest niezbędne do bezpiecznego przewozu kwiatów. Mowa tutaj o odpowiednich skrzynkach czy wózkach na kwiaty. Fundamentalnym przykazaniem tego typu działalności jest to, by docierały one na zaadresowane miejsce w jak najkrótszym czasie. Najlepiej gdy adresat otrzymuje kwiaty tego samego dnia, w którym nastąpiło zamówienie. Oczywiście przy transporcie zagranicznym lub długodystansowym zdarza się, że kwiaty są przewożone przez długi okres czasu. W takiej sytuacji ważne jest zastosowanie kilku czynności przed przystąpieniem do tak długiej trasy. Mianowicie rośliny, które czeka długa podróż powinny przed nią być włożone do chłodnego miejsca, np. do chłodni. Często stosowanym rozwiązaniem jest ścięcie pod kątem łodyg i owinięcie ich specjalnym materiałem, a kolejno nałożyć na nie folię i zabezpieczyć je np. gumką czy sznurkiem.

W przypadku roślin, prezentujących mniejsze liście najlepiej przewozić je w małych kartonach, z płytkim dnem. Znacznie obszerniejsze kwiaty warto przewieźć w większych kartonach lub pojemnikach z wodą. Taki przewóz możliwy jest głównie w momencie, gdy w czasie podróży ktoś będzie zabezpieczał dane wiaderko czy pojemnik przed wydostaniem się z niego wody.

Jak wygląda dostawa kwiatów?Profesjonalny transport – na czym polega?

Jak już wspomniano bardzo ważne jest to, by transport przebiegł w możliwie jak najkrótszym czasie, dlatego postoje nie są zbytnio wskazane. Szczególnie w lato, gdy blacha samochodów szybko ulega nagrzaniu się. Ogromnie istotne jest to, by rośliny były jak najdalej od słońca, gdyż jakikolwiek kontakt ze słońcem może doprowadzić do utraty roślin.

Idealnym rozwiązaniem jest kiedy profesjonalni dostawcy jak np. Telekwiaciarnia.pl posiadają samochody tzw. izotermy, które w środku wyposażone są chłodnie, w których bezpieczny sposób następuje przewóz kwiatów. W takich sytuacjach nie ma znaczenia jaka pogoda jest na zewnątrz, posiadając taki samochód dostawa kwiatów jest możliwa o każdej porze roku. Oprócz odpowiedniego samochodu ogromnie istotna jest również profesjonalna obsługa, a w tym przypadku doświadczeni dostawcy, posiadający wiedzę dotyczącą odpowiedniego transportu kwiatów, tak by przewożone kwiaty zawsze trafiały pod wskazany adres w idealnym stanie. Każdy rodzaj kwiatów ma swoje szczególne wymagania, które trzeba im zapewnić, by prezentowały się pięknie podczas wręczania ich do rąk klienta.