Jak dobrać kolczyki wiszące do typu urody i stylizacji?

0
Dobór kolczyków

Odpowiedni dobór biżuterii może być równie ważny jak wybór ubrania. Bezsprzecznie jest to istotny element dopełnienia kreacji, która musi być dopasowana do okazji. Jak wybrać kolczyki wiszące, które podkreślą pożądane cechy wyglądu i wkomponują się w stylizację?

Kształt twarzy

Mogłoby się wydawać, że dłuższe kolczyki pasują tylko kobietom ze smukłymi, pociągłymi twarzami. Jednak nic bardziej mylnego. Z ich wyboru zadowolone będą również panie z wydatnymi kośćmi policzkowymi i te o twarzach bardziej zaokrąglonych. Ważny jest jednak dobór rodzaju kolczyków wiszących.

Osoby, którym zależy na efekcie wyszczuplenia powinny zdecydować się na podłużne zawieszki. Idealnie sprawdzą się tutaj kolczyki w kształcie pałeczek, smukłych liści, czy wydłużonych kropli. Wykorzystanie kolczyków, których długość to przynajmniej 2 centymetry, zapewni efekt wysmuklenia twarzy i szyi. Panie o pociągłym obliczu, mogą zdecydować się na biżuterię w kształcie kół lub ozdoby uszu z szerszymi i krótszymi zawieszkami. Do wyboru są zawieszane kamienie szlachetne lub modne wzory, takie jak gwiazdy, motywy kwiatowe lub figury geometryczne.

Biżuteria na każdą okazję

Mnogość wzorów i rodzajów sprawia, że kolczyki wiszące są uniwersalnym dodatkiem, który można dopasować do każdego rodzaju kreacji. Sprawdzą się więc zarówno na weselu, przyjęciu firmowym, imprezie u znajomych, podczas romantycznej kolacji, czy jako dodatek do strojów codziennych. Jak jednak dobrać odpowiednie? Na co dzień polecane są kolczyki srebrne lub złote, bez dodatku kamieni. Ważna jest ich subtelność, dlatego warto wybrać delikatne modele z popularnymi motywami, takimi jak figury geometryczne.

W przypadku doboru kolczyków wiszących na przyjęcie, kiedy jednak nie mają one być jednym z najbardziej wyraźnych elementów stylizacji, polecane są modele na delikatnych łańcuszkach. Często wzbogacone o niewielkie zawieszki, doskonale dopasują się do kreacji zarówno eleganckich, jak i bardziej swobodnych. Kolczyki stanowiące jeden z głównych elementów wyjątkowych stylizacji powinny być wzbogacone o kamienie szlachetne. Błyszczące elementy rozświetlą twarz, a odpowiednio dobrane kolory podkreślą barwę oczu. Dzięki takim akcesoriom można wyglądać naprawdę olśniewająco.

Kolczyki wiszące, tworzone są z myślą zarówno o różnych typach urody, jak i wielu odmiennych sytuacjach. Dzięki temu są uniwersalne i ponadczasowe. W sklepach odnaleźć można całą gamę różnorodnych rodzajów tych ozdób. Dlatego też znalezienie odpowiedniej pary nie powinno stanowić problemu.