Jak działa stacja demontażu pojazdów

pexels mike 170286

Stacje demontażu pojazdów można spotkać w każdym mieście. Czym dokładnie się zajmują i jak działa taka stacja? Sprawdź, na czym polega działanie skupu samochodów, co się dzieje z zakupionymi samochodami i jakie pojazdy można tam sprzedać. 

Na czym polega demontowanie pojazdów?

Stacja demontażu pojazdów w Krakowie, a także w innych miastach to szansa na pozbycie się niepotrzebnego pojazdu. Stacje demontażu specjalizują się w ocenie stanu technicznego samochodu, a także wycenie, jaką kwotę właściciel za taki samochód może uzyskać.

W trakcie wyceny pod uwagę brany jest stan pojazdu i każdej części, która nadaje się do ponownego wykorzystania. Analizuje się także, czy opłaca się samochód naprawić, czy jednak rozebrać go na części lub całkowicie zezłomować. W wielu skupach taka wycena jest usługą bezpłatną. Po podjęciu decyzji właściciel decyduje, czy sprzedaje samochód, czy rezygnuje z transakcji.

Jak działają skupy samochodów?

Każdy niesprawny, powypadkowy, wyeksploatowany albo po prostu zbędny pojazd można sprzedać na własną rękę lub zabrać do stacji demontażu pojazdów. Wybierając drugą opcję, można zamówić odbiór samochodu z domu lub z miejsca, w którym pojazd się aktualnie znajduje — wiele stacji skupu pojazdów oferuje możliwość skorzystania z firmowej lawety. Następnie pracownicy dokonują wyceny wartości pojazdu i wypłacają właścicielowi wynagrodzenie za sprzedaż samochodu — gotówką lub przelewem.

Następnie samochód może zostać zezłomowany, rozebrany na części i częściowo zezłomowany lub wystawiony na sprzedaż, jako pojazd powypadkowy. Tak działa skup aut w Krakowie i w innych miastach.

Co jeszcze warto wiedzieć o stacjach demontażu pojazdów?

Skupy samochodów to miejsca, w których można nabyć pojazdy powypadkowe i części zamienne do swojego samochodu. Części dodatkowe sprzedawane są z gwarancją rozruchową — elementy muszą być sprawne, a ich wykorzystanie bezpieczne dla kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego