Jak kupować nasiona warzyw?

nasiona warzyw

Prace ogrodowe zaczynają się wiosną i niekiedy jest ich bardzo dużo. Warto zatem wcześniej zrobić sobie plan takich prac i zaopatrzyć się w potrzebne do tego materiału. Zimą, kiedy nie możemy jeszcze nic zrobić, warto już kupić nasiona. Wówczas wybór jest największy, a my przed rozpoczęciem prac mamy czas, aby wybrać to, co potrzebujemy. Istotne jest to, gdzie kupić takie nasiona oraz co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając je.

Gdzie kupić nasiona warzyw?

Dla kogoś, kto posiada większy kawałek ogródka, dobrym rozwiązaniem jest posadzenie własnych warzyw. Wymaga to trochę pracy, aczkolwiek dzięki temu mamy pewność, że warzywa, które wyhodowaliśmy, są zdrowe i nie zawierają konserwantów i zbędnych ulepszaczy. Poza tym jesteśmy w stanie przy tym zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ posiadając własny ogródek, nie musimy kupować warzyw sklepie.

Rzeczywiście nasiona warzyw w Warszawie możemy kupić w każdym sklepie, nawet w supermarkecie. Warto jednak udać się do specjalistycznego sklepu ogrodniczego i postawić na znanych producentów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze warzywa wyrosną na duże i zdrowe. 

Co wziąć pod uwagę przy kupowaniu nasion warzyw?

Kupowanie nasion warzyw na pozór wydaje się prostą sprawą, aczkolwiek osoby doświadczone potwierdzą, że wcale tak nie jest. Warto postawić na nasiona polskich odmian. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że są one dostosowane do naszego klimatu. Nasiona warzyw, jak i nasiona kwiatów w Pruszkowie powinny być hermetycznie zapakowane w opakowania niewielkich rozmiarów. Powinniśmy wystrzegać się kupowania nasion na wagę. 

Co więcej, musimy zwrócić uwagę na opakowanie takiego produktu. Powinno ono zawierać nazwę rośliny, zdjęcie oraz nazwę producenta. Ważna jest też informacja o terminie wysiewu, kwitnienia i zbioru. Dobrze jest sprawdzić, jakich rozmiarów będzie roślina i kiedy nasiona tracą ważność. Warto też zorientować się w skrótach i nazwach na opakowaniu. Mix oznacza mieszankę nasion, jakość W to nasiona spełniające normy Wspólnoty Europejskiej. Nasiona mogą być ekologiczne albo zaprawiane, czyli obsypane chemicznymi preparatami.