Jak poprawić kształt biustu?

Jak poprawić kształt biustu

Biust jest ozdobą każdej kobiety, niezależnie od jego rozmiaru chcemy by kształt piersi był jak najładniejszy, zbliżony do kuli lub kropli wody. Jego kształt determinują oczywiście geny otrzymane po matkach lub babkach. Jeśli jednak wygląd biustu nie jest do końca taki jaki powinien być, można skorzystać z pomocy chirurga plastycznego lub poszukać nieinwazyjnych metod upiększających.

Metody chirurgiczne poprawy biustu

Zacznijmy od medycyny estetycznej. Chirurgia plastyczna znana jest przede wszystkim z wszczepiania implantów silikonowych. Obecnie implanty te są dużo bardziej doskonałe, niż były jeszcze 15 lat temu. Implant składa się z silikonowego woreczka wypełnionego żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej. Najczęściej stosuje się te o kształcie łezki (anatomiczne), jednak jest wiele kształtów i rozmiarów, które chirurg dobiera w porozumieniu z pacjentką.

Kolejną metodą jest pobranie tłuszczu z innych miejsc ciała i wszczepienie go w piersi zwane lipoliftingiem biustu. Ten zabieg ma więc aż dwie zalety – bowiem pozbywamy się niechcianego tłuszczu z brzucha lub ud, by umieścić go tam gdzie jest potrzebny czyli w piersiach. Swoją drogą, chyba nie ma na świecie chyba żadnej kobiety, która nie marzy o takim efekcie, nawet jeśli nie ma na myśli zabiegu 😉

Lipolifting poza korzyściami typowo wizualnymi, jest doskonałą alternatywą dla wszczepiania implantów ze względów zdrowotnych. Wystąpienie reakcji alergicznej jest znikome, bowiem biust wypełnia się własnym tłuszczem, co przeważnie nie powoduje niepożądanych skutków.

Odessana tkanka tłuszczowa, przed przeniesieniem do biustu jest odwirowywana, dzięki czemu martwe komórki i woda zostają odseparowane. Do biustu wstrzykuje się za pomocą cienkich kaniuli pełnowartościowy tłuszcz wraz z komórkami macierzystymi, co przyspiesza proces gojenia. Tłuszcz trafia pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy, pod gruczoł do mięśnia, oraz wokół piersi. Uzyskujemy dzięki temu bardzo naturalny efekt. Biust jest zarówno powiększony jak i ujędrniony. Tą metodę można także z powodzeniem wykorzystać do zwalczenia asymetrii piersi.

Metody nieinwazyjne poprawy biustu

Do metod nieinwazyjnych, aczkolwiek całkiem przyjemnych można zaliczyć stosowanie kremów i balsamów ujędrniających biust. Niestety należy uważać na skład tych preparatów. Nigdy nie kupujmy kremów zawierających w swym składzie parabeny! Parabeny to związki, które mogą mieć wpływ na powstawanie raka piersi. Nie dotyczy to stosowania tylko balsamów do biustu, ale także kosmetyków do ciała. Badania wykazały, że parabeny gromadzą się w tkance piersi. Stwierdzono to na podstawie analizy wycinków zaatakowanej nowotworem tkanki sutka. Dlatego najlepiej jest wybierać kremy o jak najbardziej naturalnym składzie. Obecnie takie produkty można znaleźć w wielu drogeriach oraz nabyć poprzez sprzedaż wysyłkową.

Pamiętajmy, że na kondycję piersi mają wpływ nie tylko geny, ale także styl życia. Aby cieszyć się pełnym, a przede wszystkim zdrowym biustem, należy unikać papierosów i nie nadużywać alkoholu. Używki to ogólnie źle wpływają na cerę i zdrowie, są bowiem rakotwórcze. Do kawy także należy podchodzić z umiarem, przez zawartość kofeiny, która jak wiadomo działa na tkankę tłuszczową degradująco. Wypijając jej dużo możemy zaszkodzić swoim piersiom, które mogą stracić objętość, bo jak wiadomo chudniemy najczęściej z tych partii, z których schudnąć nie chcemy 😀

Na piersi dobrze działa masaż, który wykonujemy (osobiście lub nie) wcierając balsam. Można niemal natychmiast zauważyć, że są po nim nieco jędrniejsze i podniesione. Składniki balsamu dbają o kondycję cienkiej skóry biustu, która spełnia funkcję naturalnego stanika.Aby zadbać o podtrzymanie od wewnątrz, należy wykonywać ćwiczenia działające na mięśnie pod biustem. Dzięki nim nasze atuty będą sprzeciwiały się grawitacji bardzo długo.

Babskie zakupy – stanikowy zawrót głowy

Poza zdrową dietą, ćwiczeniami i dbaniem o kondycję skóry dekoltu warto dobrać odpowiedni stanik, który dobrze podtrzyma i uformuje biust. W każdym dobrym salonie z bielizną możemy liczyć dziś na pomoc brafitterki. Panie o pełniejszych kształtach szczególnie powinny o to zadbać, aby nie cierpieć na bóle pleców i zrównoważyć sylwetkę. Jednak znalezienie stanika w dużym rozmiarze jest nie lada wyzwaniem. Biuściaste panie mogą liczyć jedynie na czołowe marki bieliźniarskie z górnej półki, często zagraniczne, a takie staniki są bardzo drogie. Ich cena jest wysoka, ale wykonane są z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących trwałość i piękny wygląd na długi czas. Staniki te są ponadto pięknie wykonane i nie przypominają namiotów, lecz delikatną i seksowną bieliznę.
Idealnie dobrany biustonosz podniesie piersi, dając wrażenie wyszczuplenia – należy jednak pamiętać o odpowiedniej postawie. Nawet najzgrabniejsza kobieta na świecie nie będzie atrakcyjna, jeśli chodzi przygarbiona. I nie należy słuchać niektórych niezbyt mądrych badaczy, którzy twierdzą że noszenie biustonoszy powoduje obwiśnięcie piersi. Przyjrzyjmy się kobietom z Afryki… hmmm… czuję, że jakikolwiek komentarz jest zbędny, prawda?

Jeśli szukasz odpowiedniego biustonosza odwiedź hurtownie biustonoszy – https://hurtownialuka.pl/pl/50-biustonosze