Jak wiek wpływa na ubieganie się o pożyczkę?

0
ludzie

Decyzja o przyznaniu pożyczki pozabankowej  zależy od wielu czynników. Choć zasady są o wiele mniej restrykcyjne niż w przypadku kredytów bankowych, to jednak pożyczkodawcy biorą pod uwagę kilka istotnych elementów. Jednym z głównych kryteriów jest wiek pożyczkobiorcy. Jak wiek wpływa na ubieganie się o pożyczkę?

Na co firmy pożyczkowe zwracają uwagę?

Każda firma pożyczkowa sprawdza swoich potencjalnych klientów, przed wydaniem pozytywnej decyzji o przyznaniu zobowiązania. W ten sposób chcą uniknąć podpisania umowy z nieodpowiednimi lub niewypłacalnymi osobami. Elementów, które wpływają na ostateczną decyzję, jest mniej niż przy udzielaniu kredytu przez tradycyjny bank. Wspólnym dla nich jest przedział wiekowy, określający osoby wypłacalne.

Jak wiek wpływa na ubieganie się o pożyczkę?

Ograniczenia dotyczące wieku mają na celu przede wszystkim wykluczyć osoby, które mogą mieć problem ze spłatą zaciągniętej pożyczki. Dolna granica wynosi najmniej 18 lat. Jednakże wiele firm ją podwyższa do 21 lat. Osoby, które dopiero co stałysię pełnoletnie, są zazwyczaj na utrzymaniu rodziców i nie mają stałych dochodów. W związku z tym mogą okazać się niewypłacalni.Natomiast w ustaleniu górnej granicy, firmy kierują się tym, że osoby w starszym wieku mają ograniczone dochody. Ma na to wpływ również obawa przed śmiercią klienta w podeszłym wieku. W sytuacji, gdy pożyczkobiorca by zmarł, egzekwowanie zaległych należności to proces skomplikowany i czasochłonny.

Pożyczki od 18 lat – czy to możliwe?

Na rynku branży pożyczkowej istnieją firmy, oferujące produkty finansowe dla osób, które ukończyły dopiero osiemnaście lat. Pożyczkodawcy widzą w nich potencjał. Po pierwsze, tak młode osoby doskonale poruszają się w świecie wirtualnym. Często wielu z nich potrzebuje pieniędzy na prawo jazdy. Na rynku branży pożyczkowej istnieją firmy, oferujące produkty finansowe dla osób, które ukończyły dopiero osiemnaście lat. Pożyczkodawcy widzą w takich potencjał. Po pierwsze, tak młode osoby doskonale poruszają się w świecie wirtualnym. Po drugie, firmy pożyczkowe mają nadzieję, że wychodząc na przeciw takim klientom, zyskają ich zaufanie i do nich wrócą. Po drugie, firmy pożyczkowe mają nadzieję, że wychodząc na przeciw takim klientom, zyskają ich zaufanie i do nich wrócą. To osoby, które dopiero będą zagraniczną zarabiać i w przyszłości mogą ponownie potrzebować pożyczki. O wiele chętniej wrócą do pożyczkodawcy, który udzielił im zobowiązania, nie patrząc na wiek.

Pożyczki dla starszych osób – czy są chętnie udzielane?

Górna granica wieku zazwyczaj nie przekracza 75-80 lat. Ta jest głownie w przypadku kredytów bankowych, ale również i pozabankowych. Jednak wiele firm pożyczkowych coraz chętnie udziela pożyczek również starszym osobom. Uniemożliwiając im zaciągnięcie zobowiązania, boją się, że stracą klientów. Obecnie starsze osoby bardzo dobrze radzą sobie z nowoczesnymi rozwiązaniami. Posiadanie Internetu, laptopa czy innych urządzeń mobilnych nie jest już dla nich dziwne. Dzięki temu zyskują klientów.

Więcej informacji znajdziecie na:https://pozyczkaposzukiwana.pl/