Jak zacząć przygodę z zapuszczaniem brody?

Zapuszczanie brody

Broda dla Greków oznaczała mądrość oraz siłę, natomiast dla Egipcjan znakiem, że jej właściciel jest zarówno bogaty, jak i ma odpowiednio wysoki status. W dzisiejszych czasach broda weszła w trend. Jak zacząć ją zapuszczać i na który jej rodzaj postawić? Podpowiadamy.

Jeszcze kilka lat temu zarost kojarzył się głównie z wygodą. Niektórym natomiast z dość niskim poziomem dbania o siebie. Mężczyzna, który miał brodę stawał w oczach niektórych kobiet jako ten, który nie przywiązuje wagi do wyglądu zewnętrznego, a wręcz wygląda dość niechlujnie. Tendencja ta się zmienia. Barber dba o to, aby zarost był odpowiednio wypielęgnowany, a także dopasowany do kształtu twarzy oraz ogólnie pojętej stylizacji jego posiadacza. Jeśli więc stoisz przed dylematem: zapuszczać czy nie, to może pomożemy ci nieco rozwiać wątpliwości.

Hit sezonu – krótka broda

Broda drwala nadal utrzymuje się w trendach, ale po woli ustępuje miejsce na podium brodzie krótkiej. Mowa o tym, że jest ona nie taka trudna do pielęgnacji, ale za to bardzo wymagająca. Z pomocą barbera można nadać jej pożądany kształt, aby potem po prostu odwiedzać go sukcesywnie, ale też samemu dbać o to, aby wyglądała schludnie. Zapuszczanie brody nie jest tak trudne jakby się mogło wydawać, ale jednak wymaga dużej precyzji. Trzeba po prostu podejść do tematu poważnie. Zrobić dobrą bazę, nadać formę, kształt, dopasować do niej fryzurę, a następnie zatroszczyć się o to, aby była czysta. Trzeba ją myć, czesać, a także stosować odpowiednie preparaty odżywcze, które sprawią, że będzie się prezentowała dobrze i elegancko. W końcu ma ona nadać charakteru i klasy, a nie sprawić, że mężczyzna będzie prezentował się po prostu kiepsko.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/jak-dbac-o-wasy-i-brode/

Tutaj podstawą jest determinacja, a także świadomość, że broda, to nie tylko zarost, który sobie rośnie i żyje przysłowiowym własnym życiem. To po prostu coś więcej. To element, który wchodzi w skład męskiej stylizacji, nadaje mu klasy, a także jego zadaniem ma być także zapewnienie estetyki, funkcji, która sprawi, że mężczyzna poczuje się dobrze we własnej skórze. Jeśli jednak dbanie o brodę ograniczy się jedynie do tego, że od czasu do czasu coś tam się przytnie, coś tam podetnie, to lepiej w ogóle nie podejmować decyzji o jej zapuszczaniu.