Jaki hotel dla rodzin z dziećmi?

rodzinne wypady

Wielu rodziców obawia się wyjazdu na wakacje lub ferie, zwłaszcza z małymi dziećmi. Jeżeli jednak odpowiednio przygotujemy się do takiej podróży i postawimy na miejsce przyjazne maluchom, wówczas wiele naszych zmartwień będzie zupełnie bezpodstawnych. Z tego powodu, planując urlop z dzieckiem, warto dobrze zaplanować takie przedsięwzięcie i wcześniej zwrócić uwagę na kilka aspektów, zarówno dobierając środek transportu, jak i miejsce zakwaterowania. Szukając hotelu, warto zwrócić uwagę czy jest to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi, aby mieć pewność, że maluchy nie będą nudziły się w takim obiekcie i że będzie on dostosowany do ich wymagań. Jaki powinien być hotel dla rodzin z dziećmi? Podpowiadamy.

Sala zabaw w hotelu 

Jednym z istotnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, planując urlop, niezależnie od tego czy zamierzamy wybrać się na krótki na przykład weekendowy wyjazd, czy dłuższe wakacje, jest dostępność sali zabaw w hotelu. Niezwykle istotne jest, aby maluchy miały możliwość swobodnej zabawy nie tylko w pokoju hotelowym, ale również w specjalnie przeznaczonym do tego celu miejscu, gdzie znajduje się wiele ciekawych zabawek, a także gromadzą się inne maluchy. 

Sala zabaw to niezbędny element hotelu przyjaznego rodzinom z dziećmi. Sprawdzając poszczególne obiekty, zwróćmy jednak uwagę czy hotel zatrudnia również profesjonalnego animatora. Sala zabaw wraz z codzienną opieką profesjonalnego animatora dostępna jest w Aries Zakopane. Dodatkowo dzieci w tym miejscu mogą skorzystać również z zewnętrznego placu zabaw, a także specjalnie dla nich przygotowanej strefy wellness wraz z brodzikiem. Hotel przygotował dla najmłodszych również biblioteczkę, w której znajdą najciekawsze tytuły zarówno dla dzieci, jak i młodzieży.

Pokoje dostosowane do potrzeb dzieci

Choć bez wątpienia sala zabaw wraz z opieką animatora to najważniejszy aspekt, który powinien gwarantować hotel przyjazny rodzinom z dziećmi, to wybierając takie miejsce, warto zwrócić uwagę czy pokoje są dostosowane do potrzeb najmłodszych. W obiekcie takim powinny znajdować się akcesoria do karmienia maluchów. Rodzice powinni mieć również możliwość wypożyczenia krzesełka do karmienia. W pokojach powinny znajdować się hipoalergiczne poduszki oraz kołdry. Dobrze, jeżeli istnieje również możliwość umieszczenia w takim wnętrzu łóżeczka turystycznego.

Specjalnie skomponowane menu dla dzieci

Wybierając hotel, w jakim chcemy spędzić nasz urlop z dzieckiem, warto postawić na obiekt, w którym znajdują się już restauracja. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie ze względu na to, że bardzo często kiedy maluch jest głodny, zazwyczaj nie jest on na tyle cierpliwy, aby w spokoju czekał aż rodzice znajdą odpowiednią restaurację. Dodatkowo w niektórych obiektach czas oczekiwania na wolny stolik jest dość długi, co również może powodować nerwowość u malucha. Z tego powodu, zatrzymując się w hotelu z dzieckiem, warto zwrócić uwagę czy znajduje się w nim restauracja. Najlepiej, jeżeli w jej menu znajduje się specjalny jadłospis dla maluchów.