Kancelarie frankowe coraz popularniejsze. Co oferują?

kancelaria frankowa

Rosnące zainteresowanie ofertą kancelarii frankowych w Polsce obserwowane jest już od paru lat. Kancelarie te kierują swoje usługi do frankowiczów. Czym dokładnie się zajmują? Zobacz, jaka jest ich oferta i w jakich sytuacjach warto się do nich udać!

Kim są frankowicze?

Frankowicze to osoby, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich. Kredyty te były popularne w Polsce w latach 2005-2008, ponieważ ich oprocentowanie było niższe niż w przypadku kredytów w złotówkach. Jednak po kilku latach frank szwajcarski znacząco wzrósł w stosunku do złotówki, co spowodowało, że wiele osób, które zaciągnęły kredyt we frankach, miało trudności z ich spłatą.

Również frankowicze stali się ofiarą nieuczciwych umów kredytów frankowych. Banki zapisywały w nich niekorzystne dla nich warunki, między innymi dotyczące przeliczania walut, które powodowały duże straty. Takie klauzule w umowach kredytowych nazywane są klauzulami abuzywnymi. Są one niezgodne z polskim prawem.

Dlatego też frankowicze zaczęli domagać się od banków zmiany warunków kredytów frankowych. Często są to osoby, które zostały oszukane przez banki i nie były świadome ryzyka związanego z kredytami we frankach.

Czym zajmują się kancelarie frankowe?

Kancelaria frankowa to rodzaj kancelarii prawnej, która zajmuje się pomaganiem osobom, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich, czyli frankowiczom. Zapewnia ona wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z takimi kredytami.

Dostępne dzisiaj w wielu miastach w Polsce kancelarie frankowe oferują różne usługi, takie jak doradztwo prawne, pomoc w negocjowaniu zmian warunków kredytu frankowego lub umorzenia go, a także reprezentowanie frankowiczów w sądach, gdy konieczne będzie wytoczenie sprawy sądowej przeciwko bankowi.

Profesjonalna kancelaria frankowa Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ – jeśli potrzebujesz pomocy w związku ze swoim kredytem frankowym, skontaktuj się z prawnikiem!

Kiedy frankowicz powinien zwrócić się do kancelarii frankowej?

Frankowicze korzystają z kancelarii frankowych głównie po to, aby uzyskać pomoc w analizy swojej umowy kredytowej. Gdy będzie ona zawierała niekorzystne zapisy, w takim przypadku kancelaria może reprezentować klienta w sprawie przeciwko bankowi.

Gdy zatem kredytobiorca posiadający kredyt frankowy podejrzewa, że w jego umowie znajdują się klauzule abuzywne i chciałby wystąpić przeciwko bankowi, w takim przypadku powinien on w pierwszej kolejności skontaktować się z dobrą kancelarią frankową, która będzie mogła zaoferować wtedy kompleksowe usługi prawne.