Lampy do doświetlania roślin – jak wybrać najlepsze?

lampy do roslin

Różne modele lamp LED do zastosowań przemysłowych mogą pomóc w uzyskaniu wysokiej wydajności uprawy roślin. W profesjonalnych uprawach doświetlanie lampami LED odbywa się nierzadko przez cały rok. Pozwala to gromadzić plony nawet jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Doświetlanie roślin w szklarni – jakie modele wybrać?

Wybierając lampy do doświetlania roślin w szklarni, warto sprawdzić, czy producent nie oferuje lamp skorelowanych z konkretnym gatunkiem. Liczne badania prowadzone przed powstaniem nowych modeli służą znalezieniu lampy idealnie pokrywającej potrzeby oświetleniowe danego gatunku.

Większość nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych gwarantuje mocne, jasne światło o barwie białej. To doskonała imitacja światła słonecznego. W razie konieczności moc można oczywiście regulować. Lampa led do roślin może też emitować światło czerwone, niebieskie i nie tylko jeśli rośliny takiego wymagają.

Oświetlenie led do uprawy konopi

Uprawiając np. konopie należy zapewnić tym wymagającym roślinom warunki lepsze od naturalnych. Korzystając z oferty polskich producentów, np. PERFAND LED, można zrobić to perfekcyjnie. Tego typu rozwiązania pozostają ekonomiczne mimo dużej wydajności i szerokich możliwości regulacji.

Lampy led do uprawy konopi nie są wybierane w sposób przypadkowy. Przed wprowadzeniem produktu na rynek jest on testowany właśnie pod kątem spełnienia potrzeb konkretnego gatunku. Rośliny mają różne potrzeby, mogą wymagać różnych warunków by fotosynteza zachodziła w odpowiedni sposób.

Doświetlanie upraw led – jaką lampę wybrać?

Wybór lamp LED w przypadku oświetlania czy doświetlania upraw jest wręcz oczywisty. Co do modelu, należy zapoznać się z wymaganiami uprawianego gatunku. Dzięki temu można w zauważalny sposób zwiększyć plony. Niektórym roślinom wystarczy jedynie doświetlanie, inne będą „wdzięczne” za dużą ilość światła przez cały rok.

Podsumowując, wybór najlepszej lampy do doświetlania roślin może nie być łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę rodzaj uprawy oraz gatunek rośliny. Ogólnie polecane są rozwiązania typu LED.