Laseroterapia kłykcin — w jakich wypadkach warto ją wykonać?

laseroterapia

W dzisiejszych czasach każdy zmaga się z jakąś wstydliwą chorobą. Zawsze mamy nadzieję, że ustąpi ona sama i unikniemy wizyty u specjalisty. Często jest tak, że wstydzimy się udać do lekarza, bo te zmiany występują w miejscu intymnym. Powinniśmy zrozumieć, że nic nie przechodzi samo, a wręcz może się nasilić. Tak jest w przypadku kłykcin, które mogą boleć i rozprzestrzeniać. Problem ten dotyka i mężczyzn i kobiet. Warto w takim przypadku poddać się laseroterapii.

Czym są kłykciny i dlaczego się pojawiają?

Kłykciny to chorobowe zmiany skórne, niemające związku z rakiem. Wywołuje je HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. Wyglądem przypominają grudkowatą narośl. Nie wygląda to atrakcyjnie i może towarzyszyć temu uczucie dyskomfortu.

Do zakażenia wirusem dochodzi najczęściej poprzez kontakt seksualny lub w trakcie porodu, wówczas matka przekazuje go dziecku. W związku z tym kłykciny pojawiają się zazwyczaj w miejscach intymnych, lecz nie jest to regułą. Zmiany te mogą występować także w jamie ustnej. Większość ludzi na początku nie zwraca uwagi na kłykciny, ponieważ to małe grudki. Jednakże w późniejszym czasie taka zmiana rośnie i zaczynamy odczuwać ból. Jest to największy sygnał, że czas skorzystać z zabiegu, jakim jest laseroterapia kłykcin w Krakowie. To innowacyjna metoda, która zapewni komfort psychiczny, przywróci atrakcyjność i sprawi, że ból zniknie.

Kiedy warto poddać się laseroterapii kłykcin?

W przypadku wystąpienia kłykcin musimy zacząć działać. Początkowo wydaje się nie być to problematyczne, lecz z czasem takie zmiany zaczynają dawać o sobie znać. Szybko mogą rosnąć, rozprzestrzeniać się, nawet powodować ból. Laseroterapia kłykcin będzie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku.

Laseroterapia jest popularna, bo jest najmniej inwazyjna i daje największe rezultaty. Jeśli potrzebujemy porady w tej kwestii pomóc może ginekolog w Krakowie. Podczas zabiegu wykorzystuje się kolposkop, który pozwala na usunięcie nawet tych najmniej widocznych zmian skórnych. Warto się temu poddać, bo po zabiegu nie krwawimy, nie potrzebujemy szwów czy hospitalizacji.