Niewłaściwa pielęgnacja chłopców w wielu niemowlęcym, ale również pewne tendencje wrodzone mogą doprowadzić do tego, że w dorosłości u niektórych pacjentów niezbędne będzie leczenie stulejki. Do jakiego lekarza należy udać się z tego typu problemem? Jakie medykamenty lub zabiegi mogą okazać się pomocne?
Leczenie stulejki – który lekarz może pomóc w uporaniu się z tym problemem?
Leczenie stulejki to problem wielu mężczyzn, który wiąże się z koniecznością wizyty u lekarza urologa, specjalisty zajmującego się schorzeniami męskiego układu rozrodczego, w tym penisa. W razie potrzeby lekarz pierwszego kontaktu może skierować pacjenta do urologa. Najczęstsze problemy z napletkiem, z którymi może pomóc specjalista, to fimoza, załupek i balanitis (ostry stan zapalny żołędzi).
Fimoza to niemożność ściągnięcia napletka, a parafimoza to niemożność powrotu napletka do normalnej pozycji. Balanitis to zapalenie lub infekcja napletka. Leczenie problemów z napletkiem może być różne – począwszy od kremów miejscowych, a skończywszy na obrzezaniu. Ważne jest, aby w przypadku jakichkolwiek problemów szukać pomocy medycznej, żeby zapobiec dalszym komplikacjom.
Wazektomia – czy jest bezpieczna?
Wazektomia Kraków jest bezpieczną i skuteczną formą stałej antykoncepcji dla mężczyzn. Zabieg polega na przecięciu i zamknięciu nasieniowodów – przewodów, które przenoszą plemniki z jąder do penisa. Uniemożliwia to przedostanie się plemników do nasienia i zapłodnienie komórki jajowej. Lekarz może wykonać wazektomię w gabinecie lekarskim lub klinice, a zabieg trwa zazwyczaj mniej niż 30 minut.
Ryzyko powikłań po przeprowadzeniu procedury w klinice jest bardzo niskie. Po zabiegu u mężczyzny nie nastąpi zmiana w zakresie libido, ejakulacji czy orgazmu. Skuteczność wazektomii jest bliska 100%, co czyni ją niezawodną formą antykoncepcji. To coraz chętniej wybierana metoda w Polsce. Sięgają po nie małżeństwa z wieloletnim stażem, które zakończyły już powiększanie rodziny.