Leczenie wad serca – jak znaleźć dobrą placówkę?

badania serca

Wady serca należą do bardzo poważnych dolegliwości, choć nie zawsze dają objawy od razu. Niektóre są wrodzone, inne pojawiają się w wyniku czynników zewnętrznych. Mogą obniżać jakość życia danej osoby i powodować dalsze problemy zdrowotne. Niezbędne jest podjęcie leczenia i to jak najszybciej.

Kardiolog – czy może leczyć wady serca?

Przeważnie leczenie wad serca w Chojnicach przebiega w jednej z wielu nowoczesnych placówek medycznych. Wybór właściwej powinien uwzględnić specjalizację lekarzy, wyposażenie gabinetów, możliwości diagnostyczne itd. Trzeba też liczyć się z tym, że do najlepszych kardiologów są kolejki.

Niektóre wady serca są skomplikowane, a leczenie, choć możliwe, jest trudne i wymaga specjalistycznego sprzętu. Kardiolog w Bytowie może zlecić badania mające na celu ocenę, czy da się „naprawić” serce na tyle, by mogło funkcjonować. Niekiedy jedynym ratunkiem dla chorej osoby okazuje się przeszczep.

Gabinet kardiologiczny a wady serca

Z niektórymi wadami serca można żyć bez konieczności przeprowadzania zabiegów i operacji. Niezbędna staje się jednak długofalowa opieka kardiologiczna w Chojnicach, regularne poddawanie się badaniom i przyjmowanie leków. Trzeba stale kontrolować ciśnienie, masę ciała i być na właściwej diecie.

W gabinecie kardiologicznym dostępne bywa podstawowe wyposażenie, które pozwala na wykonywanie regularnych badań. Można tam wykonać np. usg serca w Chojnicach i różne rodzaje EKG. W razie potrzeby kardiolog prowadzący może skierować pacjenta do szpitala lub skonsultować go z innym specjalistą.

Poradnia kardiologiczna – początek leczenia

Pierwsze zetknięcie z lekarzem kardiologiem może nastąpić w poradni kardiologicznej. Internista w Chojnicach po stwierdzeniu u pacjenta objawów, które mogą wskazywać na wadę serca, wystawia mu skierowanie do kardiologa. Dzięki temu leczenie zostaje podjęte tak szybko jak to możliwe.

Podsumowując, wady serca można leczyć, ale zdarzają się takie, które doprowadzają do śmierci pacjenta lub pozostają przez całe życie. Każdą nieprawidłowość pracy serca należy skonsultować z kardiologiem.