Meble biurowe modułowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

wybor mebli do biura

Meble biurowe modułowe znajdują zastosowanie w wielu firmach. Cenią je zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Dzięki nim możliwe jest szybkie dostosowanie przestrzeni biurowej do aktualnych potrzeb. W rezultacie praca biurowa staje się bardziej efektywna. Co warto wiedzieć o meblach modułowych? Czym się kierować przy ich wyborze? Na te pytania odpowiada nam specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach.

Modułowe meble biurowe – klucz do komfortowej pracy

Niezmiernie ważne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców jest to, żeby praca w biurze była komfortowa. Jest to możliwe dzięki meblom biurowym modułowym, które pozwalają błyskawicznie zmienić układ biura. Przy ich pomocy możemy niemal natychmiast przejść od pracy indywidualnej do pracy grupowej. Jeżeli potrzebujemy więcej wolnej przestrzeni – wystarczy, że przestawimy część umeblowania. Byłoby to niemożliwe lub bardzo trudne w przypadku ciężkich, klasycznych mebli biurowych.

Dla pracodawcy dostosowanie przestrzeni biurowej do wszystkich zadań wykonywanych przez pracowników jest bardzo trudne. Trzeba pamiętać, że osoby zatrudnione w firmie potrzebują nie tylko miejsca do samodzielnej pracy przy komputerze, ale także przestrzeni do spotkań biznesowych, strefy do konsultacji, miejsca na szkolenia, konferencje i wypoczynek. Stworzenie odpowiedniej przestrzeni umożliwiają meble biurowe modułowe.

Meble biurowe modułowe – gdzie sprawdzą się najlepiej

Zdaniem specjalisty z salonu mebli biurowych w Katowicach meble modułowe zdadzą egzamin w niemal każdym biurze. Bardzo często wykorzystuje się je w przestrzeniach biurowych typu open space (czyli miejscach gdzie jednocześnie pracują wszystkie osoby zatrudnione w firmie). Praca w przestrzeni typu open space przebiega bardzo dynamicznie, co zdecydowanie ułatwiają meble modułowe. Zestawienie kilu stołów lub biurek pozwala w uzyskaniu dużego stołu konferencyjnego dla kilkunastu pracowników. Kiedy przychodzi czas na pracę indywidualną, która wymaga ciszy i skupienia, można rozdzielić stoły. Dodatkowo w celu zapewnienia pracownikom większej prywatności warto umieścić pomiędzy nimi ścianki działowe.

Meble biurowe modułowe to znakomite rozwiązanie również do mniejszych biur. Jeżeli nie mamy wystarczająco miejsca, żeby zaaranżować salę szkoleniową lub konferencyjną, na czas szkoleń możemy przekształcić w nią nasze biuro. Wystarczy, że połączymy kilka stołów razem i ustawimy wokół nich siedziska.

Jakie meble modułowe wybrać?

Wybór mebli modułowych jest w tej chwili imponujący. Znajdziemy modele, które wpiszą się w estetykę niemal każdej przestrzeni biurowej. Wybierając meble modułowe musimy pamiętać o ich przeznaczeniu. Mają nam one umożliwić szybką aranżację przestrzeni biurowej, co oznacza, że będą często przenoszone. Z tego względu dobrze jest wybierać meble, które są lekkie i przyjemne w dotyku. Ich przenoszenie w żadnym wypadku nie może powodować dyskomfortu u pracowników.

Warto wspomnieć, że meble biurowe modułowe są często wykorzystywane w tak zwanych strefach ciszy. Zapewnimy lepsze wyciszenie w takich pomieszczeniach, jeżeli zdecydujemy się na zakup mebli posiadających materiałowe obicie (materiał dodatkowo wygłusza pomieszczenie).

Meble modułowe nie mogą zajmować dużo przestrzeni. Idealnie byłoby wybierać modele, które w razie potrzeby można układać jeden na drugim.

Dobrze jest też zwrócić uwagę, czy są one łatwe w utrzymaniu. Powinny być wykonane z materiałów, które są odporne na zabrudzenia (a przy okazji odporne na uszkodzenia mechaniczne)

NoNameOffice Księdza Biskupa Herberta Bednorza 2A/6, bud. B.1, 40-384 Katowice