Medycyna estetyczna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna cieszy się niesłabnącą popularnością. Korzystają z niej głównie panie, ale również coraz częściej w gabinetach pojawiają się panowie. Udanie się do salonu medycyny estetycznej jest pierwszym krokiem w walce z defektami natury estetycznej. Dlaczego warto skorzystać z zabiegów?

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest działem medycyny. To młody, ale prężenie rozwijający się kierunek. Za ojca tej gałęzi medycyny uznaje się Jean Jacques-Legrand, który w latach 70 XX wieku założył w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W Polsce medycyna estetyczna zadomowiła się dopiero w latach 90. XX wieku. Obecnie medycyna estetyczna w Krakowie i innych polskich miastach prężnie się rozwija. Jej głównym celem jest poprawa szeroko pojętego życia pacjentów. Profesjonalne zabiegi pozwalają zniwelować wielu problemów natury estetycznej. Ten dział medycyny mocno koncentruje się na zahamowaniu procesu starzenia się skóry. Powodów, dla których warto skorzystać z tej dziedziny medycyny jest więc naprawdę całe mnóstwo.

Dlaczego warto skorzystać z medycyny estetycznej?

Wiele osób zgłaszając się do salonów czy klinik medycyny estetycznej, na przykład Klinika Krakowska Sp.z.o.o., chce zahamować proces starzenia się skóry. Dysponuje ona wieloma zabiegami, które pozwolą zatrzymać upływający czas. W redukcji zmarszczek pomocna będzie mezoterapia igłowa czy laserowy lifting, na przykład powiek. Aby zapewnić jędrność skóry, pomoże liposukcja ultradźwiękowa. Zabiegi pomogą także pozbyć się trądziku i przebarwień. Odpowiednio dobrane zabiegi skutecznie pomogą rozprawić się z tymi defektami estetycznymi. Pomocne będą zabiegi takie jak peelingi chemiczne czy peeling kawitacyjny, a także laserowa redukcja rumienia.

To tylko niektóre defekty, z którymi panie i panowie zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, odbywa się konsultacja z lekarzem, który oceniając problem i jego źródło dobiera odpowiednie zabiegi i ilość serii.