Miedź patynowana – charakterystyka i zastosowanie

zastosowanie miedzi

Miedź patynowana to element, który wykorzystywany jest do produkcji specjalnych blach. Ich zastosowanie jest powszechne. To dzięki nim wykonywane są specjalne arkusze blach, a nawet maszyny przemysłowe.

Czy miedź patynowana jest trwała?

Skoro miedź patynowana wykorzystywana jest do produkcji rur, to chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że ma do czynienia z solidnym i trwałym materiałem, który na dodatek gwarantuje długą żywotność. Warto również dodać, że ma się do czynienia z materiałem, który doskonale jest w stanie poradzić sobie z panującymi warunkami atmosferycznymi. Do tego, miedź patynowana (a dokładnie elementy), jakie są z niej wykonane, kosztują zdecydowanie mniej, jeżeli chodzi o inne stopy.

Blachy miedziane to te elementy, jakie można wykorzystać do wykonania poszycia dachowego. Są one wzmocnione w taki sposób, że przez cały rok mogą być wystawione na ekspozycję słoneczną i opadową. Przez bardzo długi czas nie będzie się z nimi nic działo.

Miedź patynowana – dlaczego warto na nie postawić?

Blachy miedziane, dzięki swojemu wykonaniu, nie wymagają wykonania żadnych prac konserwacyjnych. Dlaczego? Ponieważ dochodzi do zjawiska utleniania się i powstawaniu patyny. To dlatego nie groźna im żadna korozja, ponieważ patyna pozwala stworzyć specjalną powłokę ochronną. Do tego miedź patynowana to materiał, który może być poddawany wielokrotnemu recyklingowi, więc warto go również uwzględnić, jeżeli chodzi o aspekt ekologiczny. Może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale arkusze solidnie wykonanej blachy miedzianej, są w stanie przetrwać nawet do 300 lat. Blachy miedziane wykorzystywane są nie tylko do dachów, rur i maszyn przemysłowych. Wykorzystuje się je również w metaloplastyce, przy kominkach i piecach, do produkcji rynien, do wykonania elementów elewacji budynku, w elektrotechnice i w wielu innych miejscach. Wiele firm chętnie bazuje na takim materiale, jaki cechuje się wysoką solidnością i jakością.