Nakolanniki budowlane – jak wybrać najlepsze?

ubraniec budowlanca

Elementy ochronne w odzieży są wykorzystywane w wielu branżach. Przeważnie zapewniają wygodniejszą, jak również bezpieczniejszą pracę w różnych trudnych warunkach. Przykładem takiego rozwiązania są nakolanniki, używane na przykład przez pracowników budowlanych.

Jeśli obuwie robocze nie wystarcza…

Nogi mogą być chronione przez odpowiednie buty i spodnie, ale niekiedy to za mało. Można zainwestować w nakolanniki budowlane, wykonane z pianki, żelu czy np. skóry. Zgodnie z nazwą nakłada się je na kolana. Przydają się szczególnie w sytuacjach, w których trzeba pracować w pozycji klęku lub półklęku.

Na placu budowy prace realizowane są na różnych wysokościach. Nakolanniki to akcesoria bhp zwiększające wygodę i bezpieczeństwo niezależnie od wykonywanych czynności. Założenie ich pozwala ochronić materiał spodni w miejscach szczególnie narażonych na przetarcia i oczywiście same kolana.

Odzież robocza dla szczególnie wymagających

Nowoczesne artykuły bhp są lekkie i wytrzymałe. Noszenie cały dzień ciężkich nakolanników nie byłoby zbyt komfortowe i mogłoby nadto obciążać stawy i kręgosłup. Na szczęście tego typu akcesoria wykonywane są np. z pianki lub skóry. W niektórych zawodach trzeba korzystać z mocniejszych materiałów, ale wtedy częściej się je zdejmuje.

W przypadku nakolanników używanych częściej niż doraźnie bardzo istotna jest wygoda. Podobnie jak buty robocze, nakolanniki powinny być wygodne i pasować do wymiarów osoby, która będzie z nich korzystać. Najlepiej jest przymierzyć je przed zakupem lub chociaż zmierzyć obwód nogi w kolanie.

Nakolanniki budowlane – bezpieczny wybór

Stosowanie nakolanników pozostaje opcjonalne, ale tego typu dodatek znacznie podnosi komfort pracy. Podczas prac brukarskich, układania kostki itd. tego rodzaju odzież ochronna jest dużym ułatwieniem. Nie trzeba będzie zmagać się z bolesnymi uszkodzeniami kolan.

Podsumowując, coraz częściej w wielu zawodach, głównie związanych z pracą fizyczną, stosowane są nakolanniki. Są one powszechne na placach budowy, robotach drogowych itd.