Filip Aryanowicz: Obcokrajowiec w zespole – atmosfera i wydajność pracy

Filip Aryanowicz - Vice President, COO at Bisar I Sales & HR Director

Wielu polskich pracodawców, którzy po raz pierwszy stają przed koniecznością zatrudnienia pracowników ze Wschodu obawia się, czy pracownik z Ukrainy lub pracownik z Azji poradzi sobie w polskim zespole i poza nim. Jak wyjaśnia Filip Aryanowicz (https://filip-aryanowicz.pl/), obawy te są zbyteczne, co niejednokrotnie udowodniła już jego agencja pracy dla Ukraińców. Warszawa i inne miasta naszego kraju są dość otwarte, jeśli chodzi o cudzoziemców, więc nie mają oni większych problemów z asymilacją, wydajnością i atmosferą pracy.

Pracownik z Ukrainy i pracownik z Azji – asymilacja

Pracownik z Ukrainy, dzięki bliskości językowej i kulturowej bardzo dobrze odnajduje się w polskim zespole. Pracownik z Azji na początku ma co prawda trudniejszy start, ponieważ na drodze asymilacji pojawia się bariera językowa, jednak dzięki przydzieleniu koordynatora/tłumacza przez agencję i ten problem szybko znika. Pracownicy ze Wschodu chętnie uczą się z czasem języka polskiego i polskich obyczajów, dzięki czemu ich asymilacja przebiega sprawnie, a atmosfera w zakładzie pracy jest bez zarzutu.

Pracownicy ze Wschodu – wydajność pracy

Polscy pracodawcy cenią pracowników z Ukrainy i pracowników z Azji przede wszystkim za sumienność i odpowiedzialność. Wykonują oni przydzielone im obowiązki bardzo sprawnie i dokładnie, dzięki czemu ich praca jest wyjątkowo wydajna i efektywna. Pracownicy ze Wschodu są ponadto chętni do pracy po godzinach oraz w weekendy, co dodatkowo jest doceniane przez wielu pracodawców. Jak zaznacza Filip Aryanowicz, wiceprezes agencji pośrednictwa pracy Bisar, pracownicy ze Wschodu wpisali się już doskonale w polski rynek pracy, dlatego z dnia na dzień rośnie liczba chętnych, którzy zgłaszają się do agencji pracy dla Ukraińców. Warszawa to tylko jedno z wielu miast w Polsce, gdzie Bisar posiada swoje placówki. Pracownicy ze Wschodu poszukiwani są między innymi do obsługi magazynów, wózków widłowych, przetwórstwa warzyw i owoców, na linie produkcyjne, a także do branż takich jak budownictwo, spawalnictwo, transport, logistyka, IT.

Agencja pracy dla Ukraińców – Warszawa i nie tylko

Współpraca z agencją pracy jest korzystna nie tylko dla pracodawcy, ale również dla pracowników ze Wschodu. To nie tylko znaczne ułatwienie w szukaniu pracy i transporcie oraz zakwaterowaniu, ale również obsługa medyczna i prawna, a także atrakcyjny system lojalnościowy. Filip Aryanowicz dodaje, że pracownik z Ukrainy i pracownik z Azji, który współpracuje z Bisar może czuć się bezpieczny i ma gwarancję, że nie będzie oszukany przez nieuczciwego pracodawcę. Przedsiębiorca na współpracy z Bisar zyskuje przede wszystkim dobrych, wykwalifikowanych pracowników ze Wschodu w krótkim czasie, z minimalną ilością formalności i zachodu. To również bezpieczeństwo oraz minimalizacja ryzyka związanego z zatrudnieniem niekompetentnej osoby, a także brak nerwów i przestojów w funkcjonowaniu firmy, związanych z niedostateczną liczbą rąk do pracy.


Sprawdź: https://okinteractive.pl/formalnosci-prawne-przy-wynajmie-pracownikow-filip-aryanowicz/