Piłka nożna w Polsce

sport top

Dzisiaj trochę więcej o piłce nożnej, czyli najlepszym sporcie na świecie. Pisząc ten post przede wszystkim skupiłem się na 3 powodach, dzięki którym piłka nożna jest tak bardzo popularna.

Wielkie emocje

Jest wiele sportów, które wzbudzają emocje zarówno dla widzów jak i zawodników, jednakże nie ma chyba bardziej emocjonującego sportu niż piłka nożna. Sport, którego zasady spisano w Anglii dostarcza cały wachlarz emocji – poprzez łzy (radości i smutku), na wzruszeniach czy euforii kończąc. Każdy fan piłki nożnej czy to młody czy stary śledzi poczynania swojej reprezentacji czy też ulubionej drużyny. Polacy to ogromni patrioci i wierni kibice, którzy co roku zaskakują swoją oprawą dopingu swoich ulubionych drużyn czy narodowej reprezentacji.Uwielbiają również obstawiać zakłady bukmacherskie, ponieważ dostarcza im wiele pozytywnych emocji. Jest to jeden z powodów, dlaczego piłka nożna jest najpopularniejsza w Polsce.

Duża historia

Nie da się ukryć, że polska piłka nożna miała wzloty i upadki, jednakże mimo wszystko Polacy pamiętają “Orły Górskiego” i legendarny poziom jaki reprezentacja prezentowała w latach 70 i 80 XX w. Przez takich zawodników jak Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Grzegorz Lato, Jacek Krzynówek itp. kibice z Polski naprawdę mocno ukochali sobie piłkarski świat. Z każdym kolejnym meczem liczą na to, że kiedyś nasza reprezentacja wróci na podium wielkich turniejów. Całkiem niedawno była ku temu zresztą okazja, gdy Polacy dzielnie walczyli z Portugalią na Euro 2016.

Ekstra atmosfera

Nie ma się co dziwić, piłka nożna to bardzo przyjemny sport zarówno do uprawiania jak i oglądania (no chyba, że twoja ulubiona drużyna właśnie przegrywa najważniejszy mecz w lidze a ty obstawiłeś sporo kasy na niego mówiąc, że jest to “pewniaczek”.). Kto nie lubi czasem zdjąć korki z kołków i wybrać się ze znajomymi na boisko by postrzelać parę goli. Inne pytanie – no kto nie lubi usiąść przed telewizorem z zimnym piwkiem w dłoni i odprężyć się po ciężkim dniu oglądając chociażby Ligę Mistrzów. Kazimierz Górski – nasz wielki, wybitny selekcjoner mawiał “Piłka jest jedna a bramki są dwie.” – myślę, że jest to najlepsze podsumowanie odnoszące się do pytania “3 powody, dlaczego piłka nożna jest najpopularniejsza w Polsce”. Bo my kochaliśmy, kochamy i będziemy kochać piłkę, dopóki na świecie będzie choćby jeden stadion.