Prawnik od rozwodów – jak go wybrać?

sprawy rozwodowe

Rozwód bardzo często nie jest przyjemnym przeżyciem. Niestety bywają sytuacje, gdy konieczne są kilkukrotne spotkania na sali rozpraw. Niezbędne jest wtedy zatrudnienie prawnika. Na co zwrócić uwagę nawiązując z nim współpracę?

Co charakteryzuje dobrego prawnika?

Podjęcie współpracy z prawnikiem podczas rozwodu znacznie ułatwia jego przebieg. Pozwala przyspieszyć proces, zapewnia bezpieczeństwo i wsparcie. Prawnik od rozwodów w Rzeszowie i innym mieście będzie posiadał odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju rozpraw. Przede wszystkim ważne jest ustalenie wspólnego planu działania. Podczas pierwszych rozmów, przed rozpoczęciem procesu, należy dokładnie przedstawić prawnikowi sytuację rodzinną. Rozmowa może być niewygodna, ponieważ będzie dotyczyła prywatnych, często nawet intymnych szczegółów, jednak zachowanie szczerości jest kluczowe. Warto również przedstawić swoje oczekiwania związane z podziałem majątku, opieką nad dziećmi czy innymi kwestiami związanymi z rozstaniem. Dzięki temu prawnik zyska pogląd na całą sprawę i będzie mógł ustalić dopasowaną do sytuacji strategię.

Czy konieczna jest współpraca z prawnikiem?

Kwestia tego czy podczas rozwodu konieczne jest zatrudnienie prawnika jest bardzo indywidualna. W przypadku, gdy rozwód jest przeprowadzany w porozumieniu, obie strony są zgodne, a kwestie podziału majątku czy opieki nad dziećmi nie stanowią podstawy do konfliktu, można występować samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że cały proces może być bardzo stresującym przeżyciem, pełnym emocji, dlatego wsparcie osoby niezaangażowanej w sytuację może być nieocenione. Obecność prawnika jest za to niezbędna w przypadku rozwodu przeprowadzanego w atmosferze konfliktu. Gdy obie strony kierują wobec siebie oskarżenia lub roszczenia, bądź jedna ze stron nie zgadza się na udzielenie rozwodu, działanie prawnika może znaczenie przyspieszyć zakończenie procesu. Znajomość prawa oraz wsparcie merytoryczne w kwestii podziału majątku pozwoli opracować odpowiednią plan obrony.