Prawnik w biznesie – kiedy warto skorzystać z porady prawnej?

0
Porady prawne

Prowadzenie nawet niewielkiej firmy przypomina niestety tor przeszkód, gdzie olbrzymia liczba przepisów oraz ich różnych interpretacji zmusza nas do dokładnej analizy każdego kroku. Bo czasami wystarczy jeden fałszywy ruch, aby narobić sobie sporych kłopotów, nie tylko prawnych, ale także finansowych. Dlatego z porady prawnej korzysta coraz więcej drobnych przedsiębiorców, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli mierzyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami złych decyzji!

Co najważniejsze, dzisiaj nie musimy udawać się po pomoc do kancelarii, możemy bowiem skorzystać z szybkiej porady prawnej przez telefon. W jakich zatem sytuacjach warto skonsultować się z prawnikiem, gdy jesteśmy przedsiębiorcą?

Prowadzenie firmy – formalności i rodzaj działalności

Jakakolwiek działalność gospodarcza prowadzona na terenie Polski, obwarowana jest mnóstwem różnego rodzaju przepisów prawnych. Niestety, politycy, zamiast ułatwiać nam życie, poprzez znormalizowanie i ograniczenie absurdalnych, a czasami nawet wykluczających się nawzajem przepisów, dokładają nowych. Co najgorsze, przepisy stale się zmieniają i nawet specjaliści mogą mieć problem, żeby nad tym wszystkim nadążyć. Co zatem mają powiedzieć laicy, którzy po prostu chcą zająć się prowadzeniem swojego biznesu, a nie analizami prawnymi każdego posunięcia.

Dlatego też porady prawne przez telefon czy udzielane w kancelarii stają się już stałym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Praktycznie już w trakcie zakładania firmy warto skorzystać z usług doradcy prawnego, który podpowie jaką formę działalności najlepiej podjąć w naszym przypadku. Bo do wyboru mamy sporo opcji, przedsiębiorstwo można prowadzić w ramach różnego rodzaju form prawnych np. spółek cywilnych, jawnych, komandytowych, partnerskich czy z ograniczoną odpowiedzialnością.

Prawnik w biznesie

Zawieranie umów z kontrahentami i pracownikami

Zawieranie umów z pracownikami i kontraktów z kontrahentami to kolejny obszar działania firm, w którym pomoc prawnika jest jak najbardziej wskazana. Opiniowanie umów i kontraktów, czyli sprawdzanie, czy zapisy w nich zawarte na pewno zabezpieczają interesy przedsiębiorcy, pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych problemów. Zawiłość prawa cywilnego i prawa pracy tworzy świetne podłoże dla rozmaitych kruczków prawnych, które dobry prawnik z pewnością wyłapie, chroniąc nas przed ewentualnymi, przykrymi konsekwencjami.

Reprezentowanie przed organami administracyjnymi

Prawnik przydaje się także do załatwiania różnego rodzaju spraw formalnych w szeroko pojętej administracji państwowej. Znajomość przepisów oraz procedur pozwala mu o wiele szybciej przeprowadzić konkretne działania. Jeśli zatem nie wiemy za bardzo jak załatwić jakieś sprawy urzędowe, szybciej będzie zgłosić się po poradę do prawnika, który zajmuje się wskazanym obszarem prawa np. prawem podatkowym, gospodarczym czy administracyjnym itd.

Jak skorzystać z usług prawnika?

Pomoc prawną możemy otrzymać bezpośrednio w kancelarii lub korzystając z prawnych konsultacji telefonicznych. Jeśli mamy jakiś problem lub chcemy skonsultować jakąś ważną kwestię, porada prawna przez telefon jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem, na uzyskanie w pełni profesjonalnej informacji – wystarczy w tym celu zadzwonić do kancelarii.

Pamiętajmy, że wszystkie wątpliwości lepiej rozwiać przed podpisaniem jakichkolwiek umów czy kontraktów. Zyskamy w ten sposób spokój, pewność i bezpieczeństwo, co w świecie biznesu pozwala bezproblemowo realizować plany i rozwijać swoje przedsięwzięcia.