Profesjonalne przepychanie rur – jak przebiega?

przepychanie rur

Przepychanie rur, czy ich udrażnianie to problem, który zdarza się bardzo często w wielu domach mieszkaniach, czy innych budynkach. Istnieją domowe sposoby, które można zastosować, jeśli rury się zatkają, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie zawsze dzięki nim można przepchać zatkaną rurę. Wtedy najlepiej jest zadzwonić po specjalistów z pogotowia kanalizacyjnego, który zastosują odpowiedni sprzęt i udrożnią zatkaną rurę. Nie warto zwlekać z kontaktowaniem się z taką firmą, ponieważ, zatkane rury mogą powodować nieprzyjemne skutki, najbardziej odczuwalnym będzie nieprzyjemny zapach, który najczęściej szybko się rozprzestrzenia po całym budynku. Jak więc specjaliści skutecznie przepychają rury?

Profesjonalne przepychanie rur

Najczęściej praktykowaną metodą do przepychania rur przez profesjonalistów jest metoda czyszczenia ciśnieniowego, inaczej nazywane hydrodynamicznym czyszczeniem. Jest ona stosowana przez pogotowia kanalizacyjne z tego względu, że zwykli mieszkańcy nie dysponują odpowiednim sprzętem, który jest wymagany do tej metody. Cały proces czyszczenia polega na wprowadzeniu węża o odpowiednich rozmiarach, następnie puszcza się pod ciśnieniem z niego wodę, która udrażnia rury, odrywając wszelkie zanieczyszczenia. Metoda ta cieszy się ogromną skutecznością, dlatego tak często jest używana przez pogotowia kanalizacyjne. Taką metodą posługuje się również Zakład Usług Asenizacyjnych, który wykonuje przepychanie rur w Łodzi oraz usługi asenizacyjne w Łodzi. Usługi asenizacyjne to szeroko pojęte działania, które mają na celu wykonanie takich prac jak, chociażby czyszczenie kanalizacji, wywóz nieczystości płynnych czy czyszczenie przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Jakie jeszcze są profesjonalne sposoby na przepychanie rur?

Do profesjonalnych sposobów przepychania rur zalicza się również wprowadzenie sprężyny elektrycznej, którą najczęściej swoje zastosowanie ma w zlewach kuchennych, umywalkach, toaletach czy w kratkach znajdujących się pod wanną.