Scrapbooking – zatrzymać wspomnienia, tworząc własne dzieła sztuki

scrapbooking

Wiele wydarzeń, ludzi, czy emocji chcielibyśmy zatrzymać na dłużej. Wiedząc, że pamięć czasem zawodzi, chcemy zatrzymać obrazy, miejsca i słowa w czymś, do czego zawsze będziemy mogli wrócić i zatracić się w rzeczywistości. W tym artykule dowiemy się, jak stworzyć własną “Księgę Wspomnień” – bo właśnie taką możliwość daje nam scrapbooking.

Kilka słów o tym, czym jest scrapbooking

Scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia albumów, zawierających zdjęcia i różnego rodzaju osobiste pamiątki. Jednak tak naprawdę do naszego scrap-albumu możesz zabrać wszystko, co jest dla nas ważne i co chcemy w nim mieć. Mogą to być otrzymane od bliskich listy, ususzone kwiaty zebrane na łące podczas wakacji na wsi, lub też refleksje, które pragniemy przelać na papier. W osobistej kolekcji możesz umieścić też ulubione przepisy kulinarne, pocztówki z odwiedzonych miejsc, adresy i numery, czy nawet świadectwa i dyplomy! Scrapbooking, w przeciwieństwie do gotowych albumów czy fotoksiążek, daje możliwość zaprojektowania wszystkiego od A do Z, tworząc tym samym przestrzeń na kreatywne wyrażenie siebie. To taki niewielki przedmiot, będący esencją naszej wrażliwości. Jeśli więc dostrzegasz w sobie artystyczną dusze, a rysowanie, wycinanie i kaligrafia to coś, przy czym lubisz się relaksować, scrapbooking jest właśnie dla Ciebie!

Podoba mi się! Od czego powinnam/ powinienem zacząć?

Jeżeli zatem planujesz rozpocząć przygodę ze scrapbookingiem, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych do tworzenia rzeczy. Przede wszystkim potrzebować będziemy specjalnego papieru do scrapbookingu, który jest wyjątkowo trwały i nie jest w stanie uszkodzić naszych zdjęć. Potrzebne są też oczywiście kleje, nożyczki (zwykłe, lub – jeśli chcemy – wzorzyste) oraz wszelkie kolorowe długopisy, kredki, flamastry i zakreślacze. Wśród artykułów do scrapbookingu bardzo często możemy znaleźć również różnego rodzaju wstążki, taśmy, naklejki i ornamenty, które pomogą Ci uczynić album ciekawszym i piękniejszym. Takie własnoręcznie stworzone kartki umieścić możemy w kupionym wcześniej zeszycie, albumie, czy segregatorze. Możemy też stworzyć własne okładki.

Internetowe i stacjonarne sklepy plastyczne oraz papiernicze, taki jak np. https://nastrychu.pl/ oferują mnóstwo produktów do scrapbookingu. Inspiracji do tworzenia kolorowych i cieszących oko stron możemy szukać na takich stronach jak Tumblr, Pinterest czy Instagram. Warto jednak pamiętać, że najważniejszymi materiałami w tym pięknym hobby są Twoje osobiste rzeczy i własna wyobraźnia. Baw się, twórz i zachwycaj własną pracą!