Siatkówka w Polsce coraz bardziej popularna

sport top

Sport jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Stykamy się z nim niemalże na każdym etapie naszego życia. W dzieciństwie i okresie dorastania wielu z nas grało w szkolnych drużynach lub spędzało całe popołudnia grając z przyjaciółmi na boisku.

Z czasem, często odchodzimy nieco od uprawiania sportu i stajemy się kibicami naszych ulubionych drużyn. Taki schemat spotykany jest na całym świecie. Różnica polega jedynie na sporcie, który w danym miejscu najbardziej elektryzuje fanów. Amerykanie grają w baseball i futbol amerykański, w Indiach mają krykiet, a w państwach obdarzonych górami i niską temperaturą przez większą część roku, popularnością cieszą się sporty zimowe. W Polsce, wciąż za najpopularniejszą dyscyplinę sportową jest piłka nożna, Jednak coraz większą konkurencją dla niej o miano bycia dyscypliną narodową staje się siatkówka.Nawet bukmacherzy w Polsce coraz częściej oferują zakłady i kursy na siatkówkę.

Co wpłynęło na popularność siatkówki?

Siatkówka trafiła do Polski na początku XX wieku. I stosunkowo szybko zaczęła trafiać w gusta sportowych fanów. Jednak o zyskaniu prawdziwej popularności siatkówki w Polsce możemy mówić dopiero w okresie, gdy pojawiły się pierwsze znaczące na arenie międzynarodowej sukcesy. Duży wpływ na to miało również powstanie profesjonalnych lig żeńskiej oraz męskiej, które na dzień dzisiejszy uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie. Polskie kluby z powodzeniem rywalizują w europejskich rozgrywkach takich jak np. Liga Mistrzów, czy Puchar CEV. Są to one zarówno wysoko cenione przez kibiców oraz popularne wśród bukmacherów. Od wielu lat nasze zespoły klubowe ocierają się, bądź awansują do ich finałowego etapu, jednak wciąż czekamy na pierwsze zwycięstwo jednego z nich w Lidze Mistrzów.  

Reprezentacja siatkówki mistrzami świata

Jednak w największej mierze, siatkówka zawdzięcza swoją popularność w Polsce sukcesom naszej reprezentacji. Sukcesy, które osiągnęli nasi zawodnicy w ostatnich latach są zadziwiające np. obrona Mistrzostwa Świata. Zaletą siatkówki, która wpływa na jej popularyzację jest również łatwość w jej uprawianiu. Żeby zacząć grać w siatkówkę nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Daje ona również wielką radość z gry nawet jeśli nie posiadamy wysokich umiejętności technicznych.