Średnie zużycie internetu mobilnego – pakiety gigabajtów dostosowane do potrzeb użytkownika

0

Internet mobilny to wygoda. Mając do niego dostęp, z sieci można korzystać z dowolnego miejsca – nie tylko będąc w domu, ale też w podróży, na uczelni czy w kawiarni. Czasem internet mobilny to jedyna szansa na możliwość połączenia z siecią (nadal nie brakuje miejsc, do których tradycyjny internet na kablu nie dociera). Pozostaje tylko kwestia: jaki pakiet wybrać, by móc korzystać z sieci bez ograniczeń? Ofertę internetu mobilnego można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Sprawdź, co możesz zrobić, dysponując pakietem 10 GB internetu, a jak zmieniają się twoje możliwości, gdy masz do dyspozycji 50 GB internetu.

Pakiet internetu 10 GB – na co wystarczy?

W przypadku internetu mobilnego pakiet 10 GB to absolutne minimum. Taka ilość transferu będzie odpowiednia dla najmniej wymagających użytkowników, którzy korzystają z sieci, przede wszystkim, do sprawdzania poczty, przeglądania portali społecznościowych, czytania artykułów i wyszukiwania informacji. Godzina korzystania z sieci w ten sposób pochłania ok. 60-80 MB. Trzeba jednak pamiętać o tym, by ograniczyć oglądanie wideo (tego rodzaju treści pochłaniają najwięcej transferu). W przypadku słuchania muzyki na serwisach steamingowych należy liczyć się ze stratą ok. 200 MB internetu na godzinę. Tym samym, internet mobilny 10 GB to opcja dla tych, którzy potrzebują internetu do nauki lub pracy. W przypadku rozrywki, transfer może okazać się stanowczo za mały.

Oferta internetu mobilnego 50 GB – zamiennik stałego łącza

Pakiet 50 GB internetu mobilnego od T-Mobile, można śmiało traktować, jako komfortowy zamiennik tradycyjnego łącza. 50 GB wystarczy do korzystania z sieci przez ok. 8 h dziennie do pracy lub nauki, przy czym transferu wystarczy też na rozrywkę. Żeby lepiej zobrazować, na co wystarczy 50 GB internetu, poniżej kilka przykładów:

  • streamowanie ok. 25 h filmów w jakości HD lub 100 h filmów w jakości SD,
  • 6000 h słuchania muzyki na serwisach streamingowych,
  • wysłanie 100 000 maili (razem z załącznikami),
  • otworzenie i załadowanie ok. 30 000 stron internetowych.

Oznacza to, że jeżeli ktoś szuka odpowiedniego pakietu zarówno do pracy, jak i rozrywki, może śmiało wybrać pakiet 50 GB internetu mobilnego, np. w ofercie T-Mobile.

Internet mobilny w T-Mobile

Szukając oferty na intrenet mobilny, warto rozważyć opcje, jakie są dostępne w T-Mobile: https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml. Sieć oferuje pakiety od 20 do 50 GB z urządzeniem lub bez sprzętu. Osoby, które nie potrzebują dodatkowego sprzętu, mogą wybrać jeden z czterech pakietów internetu mobilnego w T-Mobile. Pakiety są obecnie dostępne w promocyjnych cenach:

  • 20 GB – 20 zł,
  • 25 GB – 25 zł,
  • 30 GB – 27 zł,
  • 50 GB – 35 zł.

Ci, którzy chcieliby razem z umową dostać modem lub router, mogą wybrać ofertę 30 GB internetu za 29 zł lub 39 zł (cena jest uzależniona od długości trwania umowy). Internet mobilny od T-Mobile z komputerem kosztuje od 49 zł do 129 zł, a klient otrzymuje do dyspozycji 50 GB. Ostateczna cena jest uzależniona od wybranego modelu sprzętu.


Artykuł promocyjny