Szkło lakierowane — co je wyróżnia?

pexels amelia hallsworth 5461604

Panele ze szkła są ciekawym dopełnieniem aranżacji. Na takie elementy wyposażenia wnętrza coraz częściej się decydujemy, wykorzystując je w kuchni lub łazience. Są one bardziej uniwersalne w porównaniu do zwykłych płytek i zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Rodzaje

Szkło lakierowane samo w sobie jest bezbarwne. Klient ma do wyboru szkło lakierowane w Łodzi w wersji hartowanej lub nie. Wszystko zależy od jego preferencji. Na samym początku poddaje się je obróbce, a następnie lakieruje na wybrany kolor. Dostępne są także szkła z dowolną grafiką, które idealnie nadają się do kuchni, nawet w okolice płyty gazowej czy indukcji. Szkłem hartowanym, śmiało można wyłożyć posadzkę oraz stworzyć ścianki działowe.

Panele lacobel

Jest to dekorowane szkło, różniące się metoda produkcji. Stosuje się specjalną technologię, która skleja ze sobą dwie warstwy szyby i folii. Zachowana estetyka jest dokładnie taka sama jak w przypadku szkła hartowanego. Niestety jest to mniej trwałe rozwiązanie. Stosowane są często jako fronty mebli kuchennych, takich jak szafki, czy zabudowa zmywarki.

Gdzie je wykorzystać?

Jest to materiał znajdujący zastosowanie niemal w każdym pomieszczeniu. Dlatego panele szklane z montażem w Warszawie zyskują tak dużą popularność. Jak już wspomniano, doskonale nadają się jako fronty szafek, a nawet blatów. Warto pamiętać o słabszej odporności, więc przy miejscach narażonych na wyższą temperaturę, lepiej rozważyć montaż szkła hartowanego. Nadają się jako dekoracja ścian, a nawet podłóg.

Montaż na ścianach to chyba najbardziej popularny sposób dekoracji pomieszczenia. Paleta kolorów jest bardzo duża, więc nie ma problemu ze znalezieniem idealnego koloru. Wykorzystanie tego typu materiału powiększy optycznie przestrzeń i wprowadzi do niej więcej światła. To samo dotyczy frontów. Dzięki nim mała kuchnia stanie się bardziej przestronna. Dodatkowo można zwiększyć efekt, używając świetlówek LED, które będą odbijać światło od szkła.