Vegas Pro, czyli obróbka i montaż od A do Z

oprogramowanie

Chyba nie trzeba nikomu mówić, że samo nakręcenie wideo to połowa sukcesu. Równie istotna jest także obróbka materiału i profesjonalny montaż nagranych scen. Wielu specjalistów powie nawet, że jest to o wiele trudniejsze i pracochłonne zajęcie, które może wymagać od nas doświadczenia, umiejętności i czasu. Nic dziwnego, że niektórzy zapracowani specjaliści i Youtuberzy zatrudniają zewnętrznych montażystów, którzy pomogą im w realizacji swoich celów. Sam program Vegas Pro nie jest wcale tak prosty, jak może się wydawać. Poznając jednak jego prawdziwe możliwości, możemy z naszymi filmami robić wspaniałe rzeczy.

Czy warto kupować oryginalne produkty? Gdzie szukasz najlepszych propozycji? Dlaczego Vegas Pro jest tak drogi? Są to trzy popularne pytania, które bardzo często pojawiają się w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Spróbujmy zatem na nie odpowiedzieć.

Zawsze inwestuj w markowe oprogramowanie

Pobieranie jakiegokolwiek oprogramowania z sieci to kradzież i piractwo. Chyba każdy producent, który zajmuje się produkcją materiałów (niezależnie, czy chodzi o audio, wideo, tekst, czy fotografia) doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak poważne mogą być konsekwencje z czerpania korzyści w trakcie eksploatacji oprogramowania w wersji pirackiej. Żyjąc w dobie internetu, bardzo łatwo namierzyć osoby, które nie posiadają oryginalnego oprogramowania, a firmy zajmujące się zabezpieczaniem takich narzędzi jak Vegas Pro, otrzymują stale raporty o ilości aktywnych użytkowników, w stosunku do sprzedanych licencji.

Gdzie otrzymam najlepszą ofertę cenową?

W renomowanych sklepach. Chociaż odpowiedź może wydawać się najprostsza z możliwych, to jest ona najlepsza. Duże sieci handlowe i popularne placówki często otrzymują najlepszą ofertę cenową od producenta, dlatego są w stanie zapewnić niższą marżę swoim klientom, wyprzedzając tym samym konkurencję. Oczywiście jeśli dodamy do tego dystrybucję Vegas Pro w wersji wirtualnej, cena może być jeszcze niższa.

Dlaczego cena Vegas Pro jest tak wysoka?

Skoro oprogramowanie takim samym lub nawet ważniejszym narzędziem przy produkcji filmów, koniecznie musimy zastanowić się nad tym, czy aby na pewno jest tak drogie. Porównajmy cenę dobrej jakości aparatu i oprogramowania. Vegas Pro kosztuje mniej niż 1000 złotych. Często możemy jednak trafić na różnego rodzaju wyprzedaże, dzięki którym kupimy oprogramowanie o wiele taniej. Sprzęt rejestrujący to koszt rzędu między 3 i 10 tysięcy złotych. Chyba nie trzeba podkreślać, jak duża jest to różnica.