Węże hydrauliczne – czym kierować się przy ich wyborze?

waz hydrauliczny

Sprzęt, na którym można polegać, czyni pracę efektywną i szybką, a tym samym dochodową. Zależność ta dotyczy także wyboru odpowiednich węży hydraulicznych. Co trzeba o nich wiedzieć?

Co charakteryzuje dobry wąż hydrauliczny?

Specyfika pracy węży hydraulicznych skłania do wyboru sprzętu spełniającego normy pracy w określonych sytuacjach. Niemal zawsze jest to trudne środowisko pracy. Z tego względu bardzo istotne są certyfikaty, którymi opatrzone są warte polecenia urządzenia.

Warto zwrócić uwagę na węże hydrauliczne Vitillo. Są to produkty uznanej w Europie i USA włoskiej marki, która oferuje armaturę przemysłową. Sprzedawane przez Vitillo węże są dostosowane do różnych warunków pracy. Poświadczają to certyfikaty takie jak kolejowy HL1-HL2, medyczny RINA-MED, morski RINA-MAC i specjalny GOST. Sprzęt tej firmy używany jest też przez wiele polskich kopalń.

Jakie są elementy specyfikacji węży hydraulicznych?

Certyfikaty gwarantują działanie w różnych warunkach pracy. Jednak ważne jest dostosowanie węży hydraulicznych Vitillo do substancji, jaką będą transportować. Mogą być to chemikalia (np. olej hydrauliczny) lub gaz. Wybór odpowiedniego sprzętu upraszcza standaryzowana produkcja przewodów hydraulicznych.

Wąż hydrauliczny powinien wytrzymywać określoną temperaturę. Zwykle oscyluje ona w granicach od -40°C do 100°C. Istotna jest także odporność na dane ciśnienie. Wartości robocze wynoszą zazwyczaj od 40 do 450 bar. Maksymalny pułap wytrzymałości jest dla bezpieczeństwa kilkukrotnie wyższy. Inne istotne parametry to ilość oplotów (od 1 do 4) oraz średnica i promień zagięcia węża.

Gdzie kupić niezawodny wąż hydrauliczny?

Sprawdzony wąż hydrauliczny daje gwarancję wytrzymałości, ograniczając tym samym ryzyko zanieczyszczenia miejsca pracy. Dlatego też tak ważny jest wybór oficjalnego dystrybutora sprzętu danej marki.

Wiarygodny dostawca sprzedaje wyłącznie oryginalny sprzęt. Oznacza to, że zakupiony wąż hydrauliczny spełnia wszystkie niezbędne normy. Co więcej, nabywca ma pewność, że przewód został wykonany z naciskiem na jak najwyższą jakość.