Rozświetlanie to pewny sposób na wizualne odmłodzenie skóry. Świetlisty makijaż wieczorowy rozpromienia twarz i usuwa oznaki zmęczenia. Ale ważne są proporcje nakładania produktów rozświetlających i perfekcyjne przygotowanie skóry. Jakich rozświetlaczy użyć? Gdzie je nakładać, a w których obszarach z nich zrezygnować? Wykonaj z nami rozświetlający makijaż na wieczór.
Makijaż krok po kroku – zacznij od przygotowania cery
Zacznij od nawilżenia i wygładzenia cery. Umyj dokładnie buzię delikatnym żelem do mycia twarzy. Użyj toniku, aby wyrównać pH i zastosuj lekki krem pod makijaż. Rewelacyjnie sprawdzają się kremy z kwasem hialuronowym, które dodatkowo zwężają pory i regulują wydzielanie sebum. Dzięki temu zyskasz regulowany błysk skóry – tylko na obszarach twarzy, na których Ci zależy.
Warto na specjalne okazje sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do makijażu wieczorowego, takie jak bazy pod makijaż. Produkty nie tylko przedłużają trwałość make-upu, ale mogą też zwężać pory, wygładzać, korygować niedoskonałości, zmatowić lub rozświetlać skórę – dobierz kosmetyk do potrzeb cery i efektu, który chcesz uzyskać. Jak nakładać bazę do makijażu? Zaaplikuj ją jak krem na oczyszczoną skórę twarzy i chwilę odczekaj przed nałożeniem podkładu.
Wskazówka: jeśli masz trochę czasu, przed wielkim wyjściem zastosuj tzw. maseczkę bankietową, która zapewnia efekt naturalnego glow – zdrowej, jędrnej, promiennej cery.
Podkłady kryjące – niezbędnik makijażu na wieczór
Makijaż wieczorowy rządzi się swoimi prawami, dlatego jeśli na co dzień nie sięgasz po podkłady kryjące, możesz śmiało ich używać na wieczór. Wybierz produkt, który wzorowo dopasowuje się do odcienia skóry i maskuje niedoskonałości.
- Do aplikacji podkładu kryjącego użyj wilgotnej gąbeczki do blendowania – wklep produkt ruchami stemplującymi na całej twarzy.
- Jeśli zależy Ci na mocniejszym kryciu, sięgnij po pędzel do aplikacji płynnych fluidów.
- Masz cerę tłustą i chcesz kontrolować błysk? Utrwal podkład w wybranych strefach twarzy sypkim, matującym pudrem pod koniec makijażu.
- Jeśli chcesz już na tym etapie rozświetlić skórę, do podkładu dodaj kroplę płynnego rozświetlacza do twarzy i ciała.
Zasinienia pod oczami i powieki możesz przykryć korektorem – wklep minimalną ilość produktu, a nadmiar usuń pędzelkiem.
Czas na błysk! Rozświetlacze do twarzy i oczu
Teraz czas na gwiazdę wieczoru: rozświetlacz do twarzy. Jak go aplikować? Nakłada się go na te obszary twarzy, które naturalnie rozpromienia światło, czyli szczyty kości policzkowych, koniuszek nosa, rynienkę nad wargą. Jeśli lubisz efekt glow, możesz pokusić się też o odrobinę blasku na skroniach. Rozświetlający cień do powiek warto nałożyć w wewnętrznym kąciku oka. Można użyć palety cieni z rozświetlaczem, kremowych rozświetlaczy w sztyfcie lub nowości – wielofunkcyjnych cieni do powiek z funkcją rozświetlacza, z którymi trudno przesadzić. Dają piękny blask. Nie zapomnij o rozświetlającym różu, który nakłada się na obszar od środków policzków w kierunku skroni. Unikaj nakładania rozświetlacza na skórę w obszarach ze skłonnością do przetłuszczania się.
Jak wykonać makijaż oczu z rozświetlaczem?
Beżowy, świetlisty cień o ciepłym odcieniu nałóż na całą ruchomą powiekę. Zewnętrzny kącik oka przyciemnij najciemniejszym cieniem z drobinami. Dolną powiekę podkreśl średnim brązem, ale tylko do połowy oka – cień powinien kończyć się na wysokości tęczówki. Wewnętrzny kącik rozświetl najjaśniejszym, błyszczącym cieniem. Starannie wytuszuj rzęsy. Podkreśl naturalną linię brwi – rysując kredką pojedyncze włoski, uzupełnij miejsca, które tego wymagają.
Wskazówka: spektakularny blask dają pigmenty – nałóż je na środek powieki, aby podbić efekt glow.
Makijaż na wieczór – fokus na usta
Do rozświetlonego makijażu wieczorowego znakomicie pasuje błyszczyk typu shimmering z iskrzącymi się drobinkami. By powiększyć usta, możesz najpierw obrysować usta konturówką, wychodząc minimalnie poza ich kontur. Odrobina rozświetlacza na łuku kupidyna optycznie uniesie górną wargę. Naturalny efekt da natomiast olejek do ust, który nadaje blask i zapewnia intensywną pielęgnację.
Wskazówka: na koniec makijażu na wieczór użyj fixera w postaci mgiełki, który utrwala makijaż i zdejmuje jego „pudrowość”, pozostawiając skórę pełną blasku. Odważysz się na makijaż pełen blasku?