Z czego wykonuje się opakowania foliowe na owoce?

opakowanie foliowe na owoce

Opakowania foliowe na owoce to wygodny i praktyczny sposób przechowywania i transportu świeżych produktów. Są lekkie i trwałe, co ułatwia ich przenoszenie, a ponadto są odporne na wilgoć, dzięki czemu owoce dłużej zachowują świeżość. Opakowania plastikowe chronią również owoce przed uszkodzeniami podczas transportu, dzięki czemu docierają do nas w idealnym stanie. Ponadto opakowania plastikowe łatwo poddają się recyklingowi, co sprawia, że są przyjazne dla środowiska.

Opakowania foliowe na owoce – z czego się je wykonuje?

Opakowania foliowe na owoce produkuje się z tworzywa, jakim jest folia polietylenowa o niskiej gęstości. Stanowi ona jedną z odmian polimeru. Charakteryzuje się wodoodpornością, dlatego jest tak często wykorzystywana w handlu spożywczym. Tworzy swego rodzaju barierę, która ogranicza rozwój bakterii i psucie się owoców. W ten sposób znacząco zwiększa okres przydatności ich do spożycia. Wpływa też korzystnie na zmniejszenie problemu marnowania żywności, gdyż wydłuża czas, w którym bez żadnego problemu mogą one zostać zjedzone.

Opakowania papierowe do recyklingu – ekologiczne, tanie i wygodne w stosowaniu

Opakowania papierowe do recyklingu to ekologiczne rozwiązanie, stosowane przez bardzo wiele firm. Tym, co je charakteryzuje, jest lekkość, trwałość oraz możliwość poddania recyklingowi. Opakowania papierowe znajdują szereg różnych zastosowań. Mogą być zamiennikami dla innych typów opakowań, na przykład foliowych. Nie kosztują wiele, dlatego pozwolić sobie na nie mogą bardzo różne firmy.

Opakowania papierowe można stosować z powodzeniem jako podstawowy produkt do pakowania towarów sprzedawanych w sklepach internetowych, ale też w punktach stacjonarnych. Przedsiębiorstwa mogą zamawiać je ze swoimi personalizacjami, dzięki czemu są lepiej zapamiętywane przez odbiorców końcowych. Unikalne wzory, hasła i etykiety pozwalają uatrakcyjnić produkty trafiające do rąk klientów, a przy okazji zabezpieczyć je na czas transportu.