Zbiorniki Deso – o czym mowa w praktyce?

zbiornik na paliwo

W wielu branżach wykorzystuje się pojazdy, które posiadają naprawdę spore spalanie oleju napędowego, czy też benzyny i podjeżdżanie nimi do punktów tankowania potrafi być naprawdę czasochłonne. Rozwiązaniem takiego problemu są zbiorniki DESO, która pozwalają na magazynowanie oraz dystrybucję oleju napędowego. Czym one dokładnie są i gdzie je kupić?

Gdzie kupić zbiorniki DESO i komu się przydadzą?

Ze zbiorników DESO bardzo chętnie korzystają na przykład firmy transportowe, czy też budowlane. Dzięki nim mogą one zaoszczędzić mnóstwo czasu i zmniejszyć częstotliwość wycieczek na stacje w bardzo dużym i niezbyt przyjemnym do manewrowania pojazdem, co sprawia, że inwestycja w zbiornik DESO potrafi być naprawdę opłacalna.

Kupując zbiorniki DESO warto też sprawdzić, czy dany sklep oferuje zbiorniki mobilne na adblu, dzięki którym będzie można również magazynować ten płyn, którego użycie konieczne jest we wszystkich nowszych jednostkach wysokprężnych, gdyż ma on wielki wpływ na układ emisji spalin i pomaga w ich oczyszczaniu.

Jak działają zbiorniki DESO?

Tak w zasadzie zbiornik DESO można potraktować jako własną ministację paliw. Jest to bowiem spory zbiornik, którego pojemność zaczyna się zazwyczaj od około 2000 litrów w wypadku zbiorników stojących i kilkuset litrw, gdy mowa o zbiornikach przewoźnych, które można bez problemów wozić ze sobą podczas prac w polu, na placu budowy, czy też w branży transportowej. Nie są to jednak zwykłe zbiorniki na olej napędowy. Są one przeznaczone również do dystrybucji oleju.

Pozwala na to między innymi pompa paliwa, dzięki której można je w bardzo prosty sposób przelać do zbiornika w pojeździe, który wymaga zatankowania. Do tego dostępny jest automatyczny nalewak, a także filtr, który zbiera wszelkie zabrudzenia, które w innym wypadku mogłyby dostać się do baku z paliwem. Ponadto w takim zbiorniku DESO spotkamy licznik cyfrowy, który nalicza to, ile paliwa zostało zużyte, przez co można mieć pewność, że używano go tylko służbowych celów.