Zyskaj nowy zawód barbera w 24 dni

kurs fryzjerski1

Barber to zawód dość oryginalny, ale poszukiwany. Praca dla barbera zawsze się znajdzie, bo dbałość o wygląd fizyczny to naturalna sprawa. Wiele osób myli fryzjera z barberem, ale warto wyjaśnić, że barber zajmuje się głównej stylizacją brody, choć może wykonywać usługi fryzjerskie. Natomiast fryzjer zajmuje się tylko fryzurą. Profesjonalny kurs fryzjerski inaczej nazywany kursem barberskim dla początkujących pomoże zyskać nowy, ciekawy zawód i związać się z branżą fryzjerską na dłużej. Kurs barberski dla początkujących daje szansę, aby 24 dni szkolenia zdobyć nowe umiejętności. Niezależnie od tego czym się ktoś zajmuje, nauka od podstaw w praktyce daje świetne rezultaty. Wiele osób o różnych zawodach i umiejętnościach, ukończyło ten kurs z powodzeniem i z sukcesem pracuje jako barber. Jest to na pewno ciekawy zawód, bo stylizacja brody przestała już być tylko modą, ale jest wyrazem dbania o siebie i podkreślania swojego indywidualnego stylu. Nie bez powodu coraz więcej salonów barberskich nie ma szybkich terminów na taką usługę, bo jest coraz więcej chętnych Panów na całościową stylizację. W jednym salonie można poddać się dosłownie metamorfozie, które dzięki odpowiedniej stylizacji włosów, brody i zarostu, może dać nieoczekiwanie dobre rezultaty.

Czy stylizacja brody to poszukiwana usługa?

Jak najbardziej, bo Panowie coraz bardziej o siebie dbają i chcą wyglądać modnie na co dzień. Nie jest łatwo samodzielnie wystylizować brodę i zarost, a taki zabieg może naprawdę odmienić wizerunek. Odpowiednio przystrzyżona broda i ładnie zrobiony zarost mogą podkreślić kształt twarzy i nadać jej określony ton. Broda jest uważana za bardzo męski atrybut u Panów i moda na jej stylizowanie na dobre zadomowiła się w naszym kraju. Warto pamiętać, że cały wizerunek to właśnie drobne szczegóły, które tworzą całość. Dobra i zadbana fryzura już nie każdemu wystarczy bo są Panowie, którzy nie chcą i nie umieją stylizować zarostu i brody. Nie wiedzą również jak styl będzie im pasował. Od tego jest właśnie barber, który nie dość, że zajmie się zarostem i brodą, to zrobi dobrą fryzurę. A zatem w jednym miejscu można mieć wszystkie oczekiwane usługi naraz. 

Na czym dokładnie opiera się ten kurs fryzjerski?

Są to 192 godziny praktyki z osobami, które mają duże doświadczenie w tej dziedzinie. Poszczególne bloki kursu to historia barberingu, wiedza o włosach, fryzurach, brodzie. Drugi etap to wyposażenie w odpowiednie narzędzia i cięcie w praktyce. To najważniejszy etap, bo praktyka to podstawa i bez niej nikt nie będzie w stanie zrobić dobrej fryzury czy wystylizować brodę. Szkolenia jest dedykowane każdej osobie, która chce się tym zajmować, bez względu na to, czym się wcześniej zajmowała i ile ma lat. Grupy liczą sobie maksymalnie 24 godziny. Każdy otrzymuje profesjonalny sprzęt na czas kursu, dzięki któremu może wykonać najlepsze cięcia i stylizacje.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o kursie?

Po szkoleniu kursant jest w stanie wykonać profesjonalną usługę barberską czyli wykonać podstawowe fryzury męskie. Poza tym można nauczyć się pielęgnacji i trymowania zarostu. Dodatkowa umiejętność to golenie brzytwą. Uczestnik pozna tajniki zawodu barbera i będzie mógł z czasem pracować w salonie barberskim. Kurs jest w formie skondensowanej czyli odpowiednio duża ilość godzin w krótkim czasie pomoże w zdobyciu wielu umiejętności. Najważniejsza jest praktyka i to w większości na niej opiera się ten kurs. Każdy kto go ukończy powinien być przygotowany do samodzielnej pracy na stanowisku barbera.