3w1 czyli kuchnia, salon i jadalnia w jednym pomieszczeniu

jadalnia 9design

Własny kąt to marzenie wielu młodych małżeństw rozpoczynających swoją wspólną drogę. Wybór, decyzja i umowa sprzedaży to dopiero początek. Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednia aranżacja, która będzie nie tylko praktyczna, ale również przyjemna dla oka. Niestety koszty mieszkań są tak wysokie, że coraz częściej młodzi ludzie decydują się na mniejsze metraże. Nie przeszkadza to w byciu kreatywnym. Ze zdwojoną siłą należy uruchomić wyobraźnię i stworzyć własną wersję raju na 45 metrach. Jak mądrze zaplanować salon, kuchnię i jadalnię w jednym?

Strefa relaksu

Dla niektórych jedno z najważniejszych miejsc w całym mieszkaniu. Przestrzeń zagospodarowana pod wypoczynek po ciężkim dniu pracy powinna być wygodna, lekka i funkcjonalna. Pamiętajmy, że w pomieszczeniu musi zostać miejsce na jadalnię i kuchnię. Zrezygnujmy z obszernych narożników na rzecz przystępnych sof bez funkcji spania. Ten zabieg pozwoli nam na uzyskanie obszaru na ciekawy fotel i poręczny stolik kawowy. Inwestujmy w kolory i nie bójmy się ciekawych dodatków.

Jadalnia

Przez wielu eliminowana z planu ze względu na obawę przed ciasnotą. Nic bardziej mylnego. Zorganizowanie w małym mieszkaniu jadalni pozwoli nam na przebywanie razem podczas wspólnych posiłków oraz gromadzenie się przy różnego rodzaju aktywnościach. Postawmy na drewniany stół Miloni, który stanie się sercem mieszkania. Dostępny w wielu wariantach:

nowoczesny,
tradycyjny,
rozkładany,
okrągły.

Ustawiony w odpowiedniej odległości od aneksu kuchennego będzie idealnym przedłużeniem blatu roboczego. Dobierając krzesła, zwróćmy uwagę na styl w całym salonie oraz na własne preferencje. Warto pomyśleć o dodatkowych, składanych wersjach, które przechowamy na balkonie bądź w piwnicy. Krzesła Miloni zmieszczą się nawet w najmniejszej jadalni świata.

Aneks kuchenny

Przestrzeń zaplanowana pod kuchnię musi być maksymalnie ergonomiczna. W miarę możliwości zachowajmy trójkąt roboczy, który maksymalnie ułatwi nam pracę i przygotowanie codziennych posiłków. Warto pomyśleć o zabudowach pod sam sufit, wykorzystując tym samym dodatkowe miejsce na szafki.

Małe mieszkanie wymaga od swoich właścicieli dużo sprytu. Decydowanie się na przemyślane rozwiązania zaprocentuje w przyszłości wygodnym życiem. Zdecydujmy się na meble z dużą ilością zamkniętych szafek, co pozwoli na ukrycie z widoku wielu rzeczy. Zainwestujmy w nowoczesność bądź klasykę z drewnianymi meblami Miloni. Niech detale, które pozostaną na wierzchu, ozdabiają nasze mieszkanie i wprowadzają poczucie smaku. Pomyślmy o szufladach zaradnie wkomponowanych w regały i szafki RTV. Im więcej wisi na ścianach, tym lepiej dla naszej wolnej przestrzeni na podłodze.