Akcesoria do iPhone, które warto mieć

iphone

Zakup nowego iPhone’a to dla wielu użytkowników dość poważna inwestycja, która z perspektywy czasu może się opłacić. Urządzenia Apple z reguły bardzo wolno tracą na wartości, zwłaszcza jeśli są użytkowane w optymalny sposób, z dbałością o stan techniczny oraz wygląd zewnętrzny. Pomagają w tym różnego rodzaju akcesoria do iPhone’a, które pozwalają nie tylko ochronić go przed nadmiernym zużyciem, ale również bardziej komfortowo go użytkować. Zatem w jakie akcesoria warto zainwestować?

Akcesoria iPhone: etui ochronne

Podstawą kompletnego wyposażenia każdego smartfona jest obecnie etui ochronne, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla obudowy iPhone’a przed zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi o większym zakresie. Przy wyborze case’a warto kierować się nie tylko wytrzymałością tworzywa czy jego designem, ale również rozmiarem. Przydatne etui na iPhone’a to takie, które dokładnie przylega do jego powierzchni nie pozwalając tym samym przedostawać się do wnętrza drobnym zabrudzeniom, które mogą sukcesywnie uszkadzać zewnętrzną strukturę obudowy iPhone’a. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu ekranu w iPhonie szkłem hartownym, które wykazuje się wysokimi właściwościami amortyzującymi uderzenia.

Akcesoria iPhone: mocna ładowarka

Obecność oryginalnego przewodu z Ligthning czy zasilacza USB w zestawie dołączanym do iPhone’a nikogo nie dziwi, jednak dość zaskakująca okazuje się niska moc zasilacza. W opakowaniu zawierającym jeden z nowszych modeli smartfona Apple obsługujących tryb szybkiego ładowania można znaleźć zasilacz o mocy zaledwie 5W. Aby móc skorzystać z funkcji szybkiego uzupełniania poziomu baterii należy dysponować zasilaczem o mocy co najmniej 18W. Można go zakupić w oficjalnym sklepie Apple lub u innego producenta oferującego jakościowe akcesoria zgodne ze specyfikacją USB Power Delivery.

Akcesoria iPhone: uchwyt samochodowy

Wielu użytkowników iPhone’a korzysta z niego równie często jak z samochodu, który bezsprzecznie jest najwygodniejszym środkiem transportu. Jednak podczas jazdy za kierownicą używanie smartfona jest niedozwolone, dlatego warto zainwestować w dobry uchwyt samochodowy. Dzięki niemu można korzystać z wielu przydatnych funkcji iPhone’a jak nawigacja czy iTunes, bez obaw o uszkodzenie telefonu. Kupując uchwyt do iPhone’a warto zwrócić uwagę na solidne mocowanie do deski rozdzielczej czy też kompaktowy rozmiar.

Akcesoria iPhone kluczem do jego ochrony

Zakup iPhone’a często traktuje się jak fanaberię, jednak w rzeczywistości może być to korzystna inwestycja w przyszłość. Dobrze utrzymany iPhone z biegiem lat nie straci dużo na wartości. Co więcej – niektórzy sprzedają smartfona Apple na rynku wtórnym w bardzo zbliżonej cenie do tej w momencie jego zakupu. Jednak warunkiem niezbędnym okazuje się idealny stan techniczny telefonu, który zapewni kolejnemu właścicielowi komfort użytkowania. Nawet jeśli iPhone wymaga mniejszych lub większych napraw jak wymiana szybki iPhone czy też wymiana baterii, można je przeprowadzić nie narażając się na wysokie koszty. Usługi profesjonalnego serwisu iPhone, który można znaleźć m.in. w Warszawie, to gwarancja kompleksowej naprawy sprzętu Apple i poprawy jego wydajności.